Otevřete si náš adventní kalendář a soutěžte o ceny v hodnotě až 6 250 Kč! Otevřít

MDŽ se blíží – jak ho oslavíte?

V našich končinách je Mezinárodní den žen spojen spíše s komunistickou érou a okázalými stranickými oslavami. Červený karafiát a bonboniéra se staly symbolem dne 8. března, kdy si MDŽ připomínáme. Věděli jste ale, že tento svátek není uměle vymyšlen v socialistických zemích? Jaký je jeho význam? Slavíte ho? Co byste své vyvolené na MDŽ darovali?

clanek

Původ svátku žen

Kořeny Mezinárodního dne žen nejsou moc radostné. V roce 1907 se konal ve Stuttgartu první mezinárodní socialistický sjezd žen. Bylo tu 60 delegátek z 15 zemí světa. Řešilo se mnoho témat, ale nejvíce nerovné postavení žen vůči mužům.

O rok později vyšlo asi 15 000 žen do ulic New Yorku, aby protestovaly proti nízkým platům, špatným pracovním podmínkám, zaměstnávání dětí a zejména, aby bojovaly za volební práva žen. Od té chvíle se začala ve Spojených státech oslavovat vždy poslední únorová neděle jako "Národní den žen".

Mezinárodnost získal tento den až o 2 roky později na druhém socialistickém sjezdu žen v Kodani. Původně se jako den oslav navrhoval 19. březen. To totiž v roce 1848 pruský král slíbil zavedení práv včetně volebního práva pro ženy. Ačkoli tento slib nikdy nesplnil.

Konečný den je spojen s Petrohradem a protesty, které tu proběhly 23. února 1917 (podle Gregoriánského kalendáře). Car byl vystřídán komunistickou vládou, volební práva žen byla schválena, takže 8. březen (což je podle Juliánského kalendáře vlastně onen 23. únor), byla logická volba.

Tak vidíte – MDŽ je spíše než oslava vlastně dlouhotrvající boj a v případě několika zemí je to boj až do dnešních dob. Je ale lepší, když jej místo boje můžeme slavit.

Dárky, květiny, čokoláda – obdarujte ji

Ať už tento den slavíte nebo ne, dát nějakou květinu nebo drobný dárek své ženě je vždy na místě. Zprofanované karafiáty možná nebudou ty pravé, ale je přeci tolik krásných kytiček, které udělají radost každé ženě!

Co se týká čokolády, existují názory, že tu ženu k životu vysloveně potřebují. Na výběr máte spoustu druhů – běžná tabulka lepší čokolády, bonboniéra, ručně vyráběné pralinky. Nebo co si užít čokoládu ve dvou formou fondue s kousky jahod, banánů a jiného ovoce?

A jsme u dárků. Na našem e-shopu jsme se důkladně připravili, a přichystali jsme různé balíčky k příležitosti oslav Mezinárodního dne žen. Z nich si mohou vybrat jak muži, kteří chtějí potěšit svou ženu, tak i ženy, které na sebe chtějí být hodné a trochu se hýčkat.

Co vám doporučujeme:

BALÍČEK hydratace těla – hebkost pleti

Tělová sůl s mořskými řasami, se postará o to, aby pokožka vaší ženy byla jemnější, hydratovaná a regenerovaná. Pleťová beauty maska s mořskými řasami, aktivně hydratuje pokožku, dodá jí pružnost a obnoví přirozenou ochrannou vrstvu pleti.

kosmetický balíček tiande  - hydratace

BALÍČEK Intenzivní lifting obličeje

Chcete udělat radost své pracující manželce? Máme pro vás tip! Tento balíček obsahuje vše, co žena ve zralém věku potřebuje. Dopřejte své partnerce lifting a omlazení pokožky s TianDe, aby mohla druhý den opět zářit a být elegantní za každé situace.

kosmetický balíček tiande - lifting