Doprava a platba - aktuální informace

Kreslicí plátno 47

Rádi bychom Vás informovali, že vzhledem k současné rizikové situaci a šíření koronaviru COVID – 19, platí omezené možnosti dopravy a plateb. O aktuálním stavu a vývoji Vás budeme informovat zde.

  • Nedoporučujeme volit platbu na dobírku. Snažíme se omezit mezilidský kontakt. Pokud je to pro Vás možné, zvolte prosím jiný typ platby (převodem či online platební kartou). 
  • Dobírka je možná pouze u České pošty. Další dopravci již tuto službu nenabízejí.
  • Dopravci fungují a dodávky nejsou zpožděny. S ohledem na vývoj situace a vydaná vládní nařízení je nutné sledovat, zda nedošlo ke změně.
  • Objednávky přijímáme prostřednictvím e-shopu, telefonicky nebo e-mailem. Prodejna ve Frýdku-Místku je momentálně uzavřená a zboží tam není možné zakoupit ani vyzvednout.

Doufáme, že se situace co nejrychleji obrátí k lepšímu. Do té doby jsme Vám k dispozici na telefonu nebo prostřednictvím e-mailů. Rádi Vám poradíme a pomůžeme s výběrem vhodných produktů pro Vás a Vaše blízké.

Přejeme Vám hlavně hodně zdraví, Váš tým TianDe Frýdek-Místek

 

ČESKÁ POŠTA

Seznam uzavřených provozoven a jejich náhrad

19.3.2020

V souběhu s mimořádným opatřením MZ ČR Česká pošta, s.p. vyhrazuje čas od začátku otevírací doby poboček do 9:00 hod. k obsluze

  1. osob starších 65 let věku, včetně zajištění nezbytného doprovodu,

  2. osob, které jsou držiteli průkazu ZTP/P, starší 50 let, včetně zajištění nezbytného doprovodu,

  3. zaměstnanců nebo osob v obdobném poměru zařízení poskytujících pečovatelskou službu.

S účinností od 19.3. mají všechny pošty omezeny hodiny pro veřejnost maximálně do 16.00 hod. a s účinností od 21.3. je zrušen na všech pobočkách víkendový provoz.

Nedoručování do uzavřených oblastí v České republice

Česká pošta má velmi omezené možnosti v uzavřených lokalitách na Olomoucku. Konkrétně se jedná o obce Chudobín, Slavětín, Uničov a Litovel. Česká pošta není v současné situaci schopna garantovat plnohodnotný provoz poboček ani kvalitu doručování.
 

Omezení poboček

Česká pošta od 19. března 2020 do odvolání omezuje otevírací dobu pro klienty. Hodiny pro veřejnost se upravují tak, že všechny pobočky na území České republiky se zavřou nejpozději v 16 hodin. Provozovatelé pošt Partner dostali od České pošty doporučení zavést stejné opatření. Omezení otevírací doby do 16 hodin je v jejich kompetenci
 

16.3.2020

Podmínky platné pro doručování v  oblastech uzavřených z rozhodnutí Krajské hygienické stanice (doručování v těchto oblastech bude realizováno, pouze za podmínky, že pracovníkům České pošty, s.p. nebude oprávněnými orgány znemožněn vstup do dotčených oblastí): Balíky se uloží bez pokusu o doručení. U těchto ukládaných zásilek odpovědný pracovník dodávací provozovny prodlouží úložní dobu na 15, resp. 30 dnů (podle druhu zásilky). Pokud u zásilky prodloužení úložní doby vyloučil odesílatel nebo není v souladu s podmínkami dané služby, nebude u konkrétní zásilky úložní doba prodloužena.
Zásilky adresované adresátům, kteří jsou v karanténě, lze jednorázově bezplatně doslat do lokality, kde není nařízena karanténa. Adresát výjimečně v tomto případě uvede při žádosti o dosílku (e-mail, telefon) nejenom novou adresu, ale také označení „nového“ adresáta, kterému má být zásilka na nové adrese dodána. Tento postup není možný u zásilek s doplňkovou službou Dodání do vlastních rukou a Dodání do vlastních rukou výhradně jen adresáta a u zásilek, u kterých to vyloučil odesílatel.
V případě uložených balíků, které je možné vyzvednout na identifikační kód pro výdej zásilky, bude balík standardně vydán tomu, kdo sdělí správný identifikační kód spolu se jménem a příjmením adresáta nebo podacím číslem zásilky.

DPD

Provoz výdejních míst Pickup je omezen, v některých případech zcela uzavřen z důvodu nařízení vlády ČR. Pro již uložené zásilky na uzavřených výdejních místech prodlužujeme lhůtu pro vyzvednutí zásilky o dobu uzavření výdejního místa. Z důvodu minimalizace rizika přenosu viru zastavujeme od 16.3. do odvolání osobní podání i vyzvednutí zásilek na všech našich depech

Doručování v České republice probíhá bez omezení, vyjma níže uzavřených obcí (PSČ):

783 21 – Chudobín, Myslechovice, Nasobůrky, Nová ves, Víska

783 24 – Savín

783 91 – Uničov, Střelice, Renoty, Nová dědina, Dolní Sukolom, Horní Sukolom, Dětřichov, Brníčko, Benkov

784 01 – Chořelice, Litovel, Rozvadovice, Tři Dvory, Unčovice, Červenka

584 01 – Kynice

 

GLS

Informace k doručení na adresu

Při doručení zásilek na domácí adresy bude vzhledem k riziku nákazy postupováno distančním způsobem. Kurýr nebude vyžadovat podpis příjemce a omezí fyzický kontakt s na minimum. Doručení na dobírku je stále možné, ale prosíme naše zákazníky o maximální využívání bezhotovostní platby již při objednávce přímo v e-shopu. V případě platby dobírky v hotovosti si připravte přesnou částku předem.

Doručení do ParcelShopu

Vzhledem k aktuálnímu opatření vlády, jehož účelem je zabránit kumulaci lidí a jejich zbytečnému cestování, jsme se rozhodli jej podpořit dočasným pozastavením provozu našich výdejních míst – GLS ParcelShopů. Veškeré balíky zde uložené budou neprodleně vyzvednuty a ZDARMA přepraveny na adresu příjemce.

Pomozte nám chránit zdraví našich kurýrů! ❤

Objednávejte jen nutně potřebné zboží a svoje objednávky kumulujte.
Zboží plaťte předem.
V případě karantény využijte možnost doručení na libovolnou alternativní adresu, např. členů rodiny, kteří vás zásobují.
Výdejní místa jsou riziková – cestujete a dochází zde ke kumulaci lidí.
Pokud jste v karanténě, informujte o tom kurýra ještě před příjezdem, aby mohl postupovat s maximální obezřetností.
Před příjezdem kurýra si umyjte a dezinfikujte ruce, vezměte si roušku.
Připravte se na přijetí balíku distančním způsobem – rozmyslete se, kam vám může kurýr balíček položit. Kurýr poté odstoupí a nechá Vás v klidu zkontrolovat neporušenost obalu.
Nevyžadujte svůj podpis ve skeneru kurýra – stačí nám příjmení přebírajícího.
Pokud je vám zaslán balík na dobírku, použijte při částce do 500 Kč výhradně bezkontaktní kartu, při vyšší částce mějte připravenu přesnou hotovost.
Balík rozbalujte mimo obytnou místnost s nasazenou rouškou, obaly ihned odstaraňte do kontejneru a na závěr si umyjte a dezinfukujte ruce.