Přidali jsme další výhodné balíčky s DÁRKEM! Najdete v kategorií AKCE.

Jak zachránit poškozené vlasy?

Škody, které zavinily sluneční paprsky, horko nebo naopak mráz a suchý vzduch, bývají na první pohled viditelné. Nejedna žena musí řešit suché, krepaté vlasy, které jsou více náchylné k lámání a mají matný nezdravý vzhled.

Rychlá pomoc pro regeneraci vlasů

Pokud máte vlasy bez lesku a suché, pomůže vám regenerační vlasový zábal. Zničeným vlasům dopřejte hloubkovou péči a zábal opakujte i po dobu několika dní. K regeneračnímu zábalu můžete přizvat na pomoc potraviny, které většina lidí má běžně v kuchyni – banán, med, olej, vejce. Anebo využít již hotové masky na vlasy, které jsou obohaceny o vitamíny a látky, které doma jen tak nenajdete: ženšen, hadí tuk nebo směs bylin...

Jak na regenerační zábal na vlasy?

Nejdříve vlasy důkladně umyjte šamponem. Vlasy jemně vysušte ručníkem a poté na vlasy naneste zvolený přípravek. Následně vlasy zabalte do igelitového sáčku a na něj přidejte ještě šátek či ručník. Intenzivní zábal můžete nechat působit hodinu. Po smytí přípravku je důležitý další krok: nanést kondicionér, který vlas uzavře. Když kondicionér smyjete, vlasy nechte volně uschnout. Případně jim pomozte fénováním studeným vzduchem.

Pomoc zevnitř

Pravda je taková, že péče o vlasy začíná v trávicím traktu – čím sytíte tělo, to se projeví i navenek. Jestliže nejste spokojeni s kvalitou svých vlasů, je čas zařadit více vitaminů A, D, E, a H (biotinu). Kromě toho rozhodně přidejte i minerály – zinek, křemík a selen. Jak na to jednoduše? Jezte pestře a přidejte funkční komplex vitamínů a minerálů určený právě pro výživu vlasů. Je důležité si uvědomit, že výsledek neuvidíte za týden. Změna je dlouhodobý proces, doplňky pro zdravější vlasy je třeba užívat alespoň 3 týdny.

Šetrný styling?

Znáte to: fénování, žehlení, laky a tužidla na vlasy. Jenže když to všechno sečtete, nedáváte svým vlasům tak trochu zabrat? Pokud ano, dopřejte si pauzu. Asi se nebudete stačit divit, jak takový týden vašim vlasům prospěje.
Pokud jsou vaše vlasy zatížené používáním všemožných stylingových přípravků, je nejvyšší čas sáhnout po hloubkově čisticím šamponu. Balzámy a masky, které poté nanesete na vlasy, budou mít dvojnásobný účinek! A až vlasům dáte odpočinout, zvolte přípravky pro šetrný styling vlasů.

fénování vlasů

Co vlasům škodí nejvíce?

Zesvětlování vlasů: Při odbarvování a zesvětlování vlasů se používá látka peroxid. Ta odstraňuje pigment z vlasů a tím způsobuje jejich křehkost. Následně nanášené barvy jsou v dnešní době většinou natolik kvalitní, že poškození vlasů je zanedbatelné. Na co je zapotřebí však dávat pozor, je správný postup při barvení a dodržení doby působení.

Zřejmě tou nejhorší činností způsobující poškození vlasů, je žehlení a kulmování vlasů. Především dejte důraz na výběr kvalitního přístroje s keramickým nebo teflonovým povrchem. Novinkou jsou i iontové žehličky, které nabízí při porovnání s klasickými přístroji extra ochranu vlasů a omezují nebezpečí zničení vlasů.

Fénem můžete svým vlasům taky pěkně uškodit. Základní pravidlo zní: nedotýkat se jím přímo vlasů. Je nutné dodržovat vzdálenost mezi vysoušečem a hlavou nejméně deset centimetrů. Vždycky si také vybírejte co nejnižší teplotní stupeň. Nejlepší způsob je vlasy zlehka fénovat a pak nechat přirozeně proschnout.



Až už používáte fén, kulmu či žehličku na vlasy, platí pro vás pravidlo:

používat kvalitní vlasovou kosmetiku + kvalitní přístroj + termoochranný sprej.
Na ten byste neměli nikdy zapomenout.


Základní péče o vlasy

Málokdo ví, že součástí péče o krásné vlasy by měla být i péče o pokožku hlavy. Používejte šetrný a jemný šampon s přírodními složkami. Během mytí vlasů dopřejte pokožce hlavy jemnou masáž. A vlasy myjte ve dvou fázích:

PRVNÍ MYTÍ: řádně namočte pokožku i vlasy teplou vodou, do dlaní si dejte šampon, rozetřete a naneste jej do vlasů. Na prsty příliš netlačte. Poprvé smyjeme špínu a nečistoty z povrchu vlasů. Vlasy opláchněte vodou.

DRUHÉ MYTÍ: opět naneste šampon a intenzivněji s větším tlakem masírujte pokožku hlavy konečky prstů. Pozor ne nehty! Masáž má být příjemná, tlaková a celoplošná. Pak šampon z vlasů důkladně opláchněte, vymyjte zbytky šamponu.

TŘETÍ KROK: Nezapomínejte na kondicionér, který pomáhá vlasy rozčesávat a zjemnit. Několikrát do týdne použijte hloubkově vyživující masku. Masku dáme vždy před kondicionérem! A je to z důvodu, že kondicionér nám vlasy uzavře a maska pak už nemá šanci dát vlasům potřebnou výživu.

NA ZÁVĚR: do ručníku vymačkejte přebytečnou vodu. Nikdy vlasy ručníkem netřete.

Affiliate program