Boj s nachlazením

Boj s nachlazením

 

Začíná podzim a s ním i u většiny z nás přicházejí příznaky nachlazení, ať už se jedná o bolest v krku, chřipku či obyčejnou rýmu. Denně v naší poradně či na prodejně slýcháváme věty typu: „cítím se nějaká slabá, není mi úplně dobře, zase mám ucpaný nos – asi to bude chřipka“, avšak chřipka to velmi často nebývá – jedná se totiž o běžné nachlazení.

Nachlazení je onemocnění virového původu, které postihuje zejména horní cesty dýchací a narozdíl od klasické chřipky má pomalejší nástup příznaků. Každopádně i mimo běžné příznaky se nachlazení projevuje nepříjemnými pocity tlaku v hlavě, nesoustředěnosti či nadměrnou únavou. Všechny tyto věci vás dokážou během běžného dne pěkně potrápit.

 

Jak ovšem nachlazení předejít?

  • Především bychom vám doporučili užívat pravidelné dávky vitamínů a také látek na podporu imunity, jako například extrakt z listu ořešáku královského či bylinnou směs s ostropestřcem mariánským.
  • Dále se také vyplatí vyhýbat se davům či přeplněným prostorům, kde je pravděpodobnost šíření infekce větší.
  • Samozřejmostí je i kvalitní spánek a dobrá imunita. Podle výzkumů provedených u osob, které spí denně pouze 5-6 hodin bylo zjištěno, že jsou mnohem náchylnější k nachlazení. A co se týče dobré imunity, podpořit jí lze také vyváženým jídelníčkem.

 

Co když už je pozdě? Pokud na sobě cítíte, že něco není v pořádku, dejte práci stranou a poslechněte svoje tělo, protože nic není horšího než dlouhotrvající a táhnoucí se rýma. Hlavně zachovejte klid, snižte fyzickou výkonnost a užívejte produkty, které zmírňuji projevy nachlazení. Výborným lékem na ucpaný nos je například naše aroma tyčinka, ke které stačí párkrát přičichnout a úleva se dostaví prakticky okamžitě. Výborným pomocník při nachlazení je také fytogel Slaviton, který doporučujeme mazat na průdušky či šíjové svaly, které příjemně uvolní a zmírní tak celkové napětí. Jestli však příznaky neustupují, teplota se zvyšuje a bolest v krku je horší a horší, obraťte se na svého lékaře a nechte se prohlédnout.

I když se nachlazení zdá jako obyčejná viróza, dokáže s člověkem pěkně zamést. Rozhodně není dobré nachlazení podceňovat a očekávat, že samo odezní. Důležitá je zejména prevence – zdravý a vyvážený jídelníček, dostatek pohybu a spánku, a to včetně eliminace stresu. Pakliže se vám ale nachlazení nevyhne, zpomalte a dejte tělu dostatek času a živin, aby se s nemocí vypořádalo co nejrychleji.

Zároveň doporučujeme vyzkoušet náš komplexní balíček na podporu imunity, který obsahuje výše uvedené produkty, a ještě navíc funkční komplex Citrokalcevit. A pokud víte, že se nachlazení i přesto nevyhnete, tak si domů pořiďte balíček první pomoci proti chřipce a nachlazení. Ve chvíli, kdy se nachlazení ozve jej budete milovat!

 

Veškeré produkty jsou k dostání na našem e-shopu www.tiandefm.cz. Vše na jednom místě.

Affiliate program