Otevřete si náš adventní kalendář a soutěžte o ceny v hodnotě až 6 250 Kč! Otevřít

TianDe pro děti

Proč mají děti dnes častěji alergie než dříve?

Ve vyspělých zemích došlo v posledních třech desetiletích ke 3–4 násobnému nárůstu těchto onemocnění, hlavně toho nejzávažnějšího – průduškového astmatu. Typický je vznik astmatu u dětí s atopickou dermatitidou nebo alergickou rýmou. Odhaduje se, že v České republice je kolem 2 miliónů alergiků (0,5–0,7 miliónů astmatiků). Dochází ke snižování věkové hranice prvních projevů alergie již do kojeneckého a batolecího věku.

Alergický fenotyp vzniká již prenatálně nebo v časném dětství. Je to nejspíše díky změně celého životního stylu v moderní společnosti - nedostatečný pohyb, nečistý vzduch, chemie v domácnostech a další.

Citlivé reakce jako je zánět dutin, průduškové astma, zánět spojivek, celoroční alergická rýma, potravinová alergie a také atopická dermatitida, ekzém - všechna tato onemocnění mají stejného jmenovatele – atopii.

V současné době neumíme účinně zabránit vzniku alergických onemocnění, ale je možno ovlivnit zevní prostředí a včasným zavedením preventivních opatření můžeme alespoň částečně zabránit nepříznivým alergickým reakcím.

Někteří lidé si představují, že dostanou prášky a všechno bude rázem v pořádku. Na svém zdraví a zdraví našich dětí však musíme aktivně pracovat.

Co můžeme změnit?

V prvé řadě a nejsnáze můžeme ovlivnit výběr dětské kosmetiky a pracích prostředků.

Při výběru dětské kosmetiky věnujme zvýšenou pozornost jejímu složení. Dětská pokožka je mnohem citlivější a náchylnější k vnějším vlivům než pokožka dospělého člověka. Dětská pokožka:

  1. je dvakrát tenčí a vlhkost v ní obsažená se při koupání snadno ztrácí,
  2. je snadno zranitelná a méně chráněna před pronikáním infekcí,
  3. je citlivější na působení slunce, větru, mrazu, vody ...

Je velmi důležité starat se o pokožku dítěte od narozeníKosmetika pro děti by neměla obsahovat látky, které mohou vyvolávat alergické reakce nebo pokožku dráždit. Jedná se například o parfemaci, konzervační látky nebo tenzidy vysušujicí pokožku a emulgátory.

tiande_pro_deti_baby_bambo

TianDe pro děti

Dětská kosmetika a doplňky pro děti má v TianDe své speciální místo. Velký důraz se klade na přírodní složky, kvalitní materiály a veselý design. Veškeré produkty šetrně pečují o jemnou dětskou pokožku. Kosmetika neobsahuje sulfáty, parabeny ani barviva.

Nejen pro naše nejmenší:

Ochranný tělový krém TianDe pro děti "Baby Bambo" se postará o pokožku dítěte od prvních dnů životaDíky amarantovému oleji, výtažkům z dvouzubce, šípku, heřmánku, vitamínu E a panthenolu v kompozici je vynikající pro péči o jemnou, citlivou dětskou pokožku. Neobsahuje parabeny ani umělou parfemaci. Krém "Baby Bambo" s přírodními složkami lze použít jako ochranný krém před opruzeninami pod plenu - ta se díky němu nebude třít o pokožku miminka a pokud už snad vykazuje známky podráždění, krém je pomůže zmírnit. Dětský krém TianDe byl vytvořen pro tu nejjemnější a nejcitlivější pokožku. Krém dokáže zklidnit již podrážděnou pokožku

Šetrné a bezpečné mytí vlasů a jemné dětské pokožky zajistí Šampon-gel na tělo a vlasy Baby Bambo. Můžete jej používat jako sprchový gel, šampon na vlasy i pěnu do koupele. Obsahuje komplex přírodních složek, díky kterým se vlasy dítěte nezacuchávají a dají se dobře rozčesat. Neobsahuje sulfáty, parabeny ani barviva. 

 

Přípravky pro péči o dětské zoubky:

Správná a pravidelná péče o dětský chrup snižuje nebezpečí vzniku zubního kazu, proto by měla být důsledná a pravidelná od raného věku. Při výběru zubní pasty a kartáčku bychom neměli přihlížet jen k ceně.

Zubní pasta TianDe pro děti Pro Dental Junior zajišťuje důkladnou hygienu ústní dutiny a efektivní prevenci proti zubnímu kazuNeobsahuje fluor ani parabeny, proto je zcela bezpečná i v případě náhodného polknutí. Šetrné a přitom efektivní čištění skloviny probíhá díky přítomnosti jemného leštícího abraziva nové generace Osvěžující jablečná chuť, příjemné aroma a pestré balení, v kombinaci s Dětským zubním kartáčkem TianDe, vyřeší problém s čištěním zubů a udělá z této povinnosti potěšení pro děti i dospělé.

Zdravé čisté prádlo

Určitě každý z nás zaznamenal televizní reklamu na prací kapsle známé značky, ve které jsme varováni, abychom je uschovali mimo dosah dětí. K této výzvě dochází na základě kampaně z roku 2015, která se v Česku rozeběhla kvůli zvyšujícímu se počtu otrav dětí látkami z pracích kapslí, které se užívají při praní. Tehdy lékaři takové případy řešili denně.

TianDe nabízí unikátní řešení v podobě turmalínových koulí. U pracích kapslí TianDe žádné riziko nehrozí! Naopak jsou vítanou hračkou pro rozvoj motoriky dětí, třeba i ve vaně. Kapsle neobsahují žádné chemické látky, jedná se o antialergenní prací prostředek, určený pro citlivou pleť i pro praní dětského oblečení včetně oblečení pro batolata. Plně nahradí všechny ekologické prací prášky, prací prášky pro alergiky nebo na citlivou pokožku - sensitiv prací prášky.

Odpadá nutnost používat aviváž, protože koule neobsahují žádné saponáty, jehož zbytky i po vyprání činí prádlo hrubým na dotyk. Modrá prací kapsle navíc obsahuje stříbro, které má antibakteriální a dezinfekční účinky.

 

Děti nám přinášejí starosti i radosti, a nejen v Den dětí si připomínáme především to krásné, co jsme s nimi zažili. Jsou našimi nejmilovanějšími, a proto zvolme pro ně to nejlepší a zároveň jim udělejme radost, třeba produkty TianDe pro děti.