Ženšen pravý

Někdy bývá nazýván též všehoj ženšenový. Ženšen pravý je rostlina s dužnatým, žlutošedě zbarveným kořenem, který se svým tvarem podobá lidskému tělu. Patří k nejznámějším exotickým léčivým bylinám.

zensen-pravy-ginseng-Panax-ginsengV čínské knize o bylinách, pocházející z 1. století před naším letopočtem, je ženšen zmiňován jako bylina podporující 5 vnitřních orgánů, tišící nervy, zklidňující mysl, zastavující křeče, vyhánějící zlé duchy, čistící zrak a zlepšující paměť. Po dlouhá staletí bylo jeho pěstování a sklizeň v Číně výsadou pouze panovníka a oblasti kde se vyskytoval byly běžným lidem uzavřeny. Do Evropy jej poprvé přivezl ve 13. století Marco Polo, po dlouhý čas však byl dostupný pouze aristokracii. 

Ženšen pravý obsahuje více než 220 unikátních sloučenin, které mimo jiné chrání proti růstu mikrobů.

  • Jedinečné ginsenosidy chrání kožní buňky před škodlivým působením ultrafialového záření.
  • Glykosidy stimulují proces obnovy epidermálních buněk.
  • Široké spektrum minerálů a vitamínů vyživuje pokožku a zlepšuje metabolismus.
  • Polysacharidy a aminokyseliny normalizují rovnováhu vody a solí, změkčují a tonizují pleť.

Výtažek z ženšenu pravého se v kosmetickém průmyslu používá pro své omlazující účinky. Extrakt z kořene ženšenu pravého stimuluje mikrocirkulaci v pokožce, ale také zlepšuje výživu vlasových folikulů, snižuje vypadávání vlasů.

Na našem e-shopu máte možnost zakoupit např. Šampon, který obsahuje nejen výtažky, ale samotný kořen ženšenu. Další produkty s extraktem ženšenu proti vypadávání vlasů, pro omlazení pleti a péči o ústní dutinu naleznete ZDE

Affiliate program