Ling Zhi

Lesklokorka lesklá (Ganoderma lucidum), bývá nazývaná také Lingzhi nebo Reishi.

Lesklokorka-leskla-Ganoderma-lucidum-Lingzhi-ReishiLing Zhi neboli reishi je lesklá červeno-oranžová houba, která se může pyšnit širokým spektrem léčivých účinků na naše zdraví. V čínské medicíně symbolizuje dlouhý věk, dobré zdraví i nesmrtelnost. Právem se jí přezdívá »šťastná bylina«. Starý čínský text z roku 500 n. l. doporučil starým lidem používat lesklokorku pro osvěžení paměti, zvýšení orientace a soustředění.

Teprve v 70. letech minulého století byla zkoumána v laboratořích a ty potvrdily, že obsahuje obdivuhodné množství léčivých látek. Reishi je cenným zdrojem organického germania, to ve spojení s polysacharidy (zejména beta-D-glukanem) dodává této houbě schopnost zvyšovat obranyschopnost organismu. Germanium také snižuje hladinu krevního cukru, cholesterolu i tlaku a podporuje činnost červených krvinek. Dále pomáhá vylučovat z těla těžké kovy, pesticidy a jiné toxiny. Lesklokorka je rovněž bohatá na bílkoviny, triterpenoidy (látky disponující protinádorovými, antivirovými, protizánětlivými, analgetickými a antimikrobiálními vlastnostmi).

Ve vnějším použití extrakt z houby LingZhi posiluje obranné schopnosti pokožky a činí jí odolnou vůči negativním vnějším vlivům. Extrakt z houby LingZhi chrání také vlasy před negativním působením okolního prostředí.

Na našem e-shopu máte možnost zakoupit např. Omlazující krém na ruce. Další produkty s extraktem ling zhi pro intenzivní péči o vlasy a omlazení pokožky naleznete ZDE

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení