Ling Zhi

Lesklokorka lesklá (Ganoderma lucidum), bývá nazývaná také Lingzhi nebo Reishi.

Lesklokorka-leskla-Ganoderma-lucidum-Lingzhi-ReishiLing Zhi neboli reishi je lesklá červeno-oranžová houba, která se může pyšnit širokým spektrem léčivých účinků na naše zdraví. V čínské medicíně symbolizuje dlouhý věk, dobré zdraví i nesmrtelnost. Právem se jí přezdívá »šťastná bylina«. Starý čínský text z roku 500 n. l. doporučil starým lidem používat lesklokorku pro osvěžení paměti, zvýšení orientace a soustředění.

Teprve v 70. letech minulého století byla zkoumána v laboratořích a ty potvrdily, že obsahuje obdivuhodné množství léčivých látek. Reishi je cenným zdrojem organického germania, to ve spojení s polysacharidy (zejména beta-D-glukanem) dodává této houbě schopnost zvyšovat obranyschopnost organismu. Germanium také snižuje hladinu krevního cukru, cholesterolu i tlaku a podporuje činnost červených krvinek. Dále pomáhá vylučovat z těla těžké kovy, pesticidy a jiné toxiny. Lesklokorka je rovněž bohatá na bílkoviny, triterpenoidy (látky disponující protinádorovými, antivirovými, protizánětlivými, analgetickými a antimikrobiálními vlastnostmi).

Ve vnějším použití extrakt z houby LingZhi posiluje obranné schopnosti pokožky a činí jí odolnou vůči negativním vnějším vlivům. Extrakt z houby LingZhi chrání také vlasy před negativním působením okolního prostředí.

Na našem e-shopu máte možnost zakoupit např. Omlazující krém na ruce. Další produkty s extraktem ling zhi pro intenzivní péči o vlasy a omlazení pokožky naleznete ZDE

 

Affiliate program