Jak se líčit s akné

Léčba akné je dlouhý proces a abyste pomohli svému sebevědomí, mnohdy se snažíte zakrýt nedokonalosti makeupem. Nejprve byste si ale měla uvědomit, že pro krásnou pleť je zapotřebí udělat i něco navíc, než jen nedostatky maskovat. 

Nejdůležitější pravidlo péče o pleť: Vždy odstraňujte make-up před tím, než si jdete lehnout. Čištění pleti před spaním je naprosto klíčové. Zbytky make-upu totiž mohou ucpat póry, způsobit podráždění pleti, a vy se tak dostáváte do začarovaného kruhu.

Jak se líčit s akné?

Pokud už se k tomuto kroku rozhodnete, vybírejte kvalitní líčidla bez olejů a komedogenních látek. Nanášejte makeup či korektor v tenkých vrstvách a přidávejte pouze přesně na místa, kde je třeba, nikoli jednu tlustou vrstvu na celý obličej. Nezapomeňte se večer důkladně odlíčit, aby nedošlo k zanícení pokožky.

Vyzkoušejte Tonální BB krém na obličej FreshClick. BB základ dodá vašemu obličeji matný a hladký vzhled. Není to jen korekční přípravek, ale plnohodnotný pečující přípravek, který se postará o vaši pleť v průběhu celého dne. K dostání je ve čtyřech odstínech. A nebo dáte přednost Cushionu pro mastnou pleť? Díky absorpčním komponentům pomáhá mít T-zónu pod kontrolou, neucpává póry a pečuje o pleť po celý den! Hydratuje, pečuje, omlazuje, maskuje a chrání před ultrafialovým zářením. 

V průběhu dne namísto pudru můžete mít po ruce Pleťové matující papírky Něžná růže. Ty okamžitě z povrchu pleti odstraní lesk, nečistoty a bakterie. Pomohou osvěžit vaše líčení a vy nemusíte používat další vrstvy pudru.

čištění pleti pěna

Péče o pleť s akné

Jak už jsme si řekli, důležité je především ráno i večer důkladně vyčistit pleť pomocí mycího gelu nebo čisticí pěny. Po umytí je třeba vyrovnat PH pokožky. Produkty k tomu určené zbaví pleť i posledních zbytků potu, špíny a čisticích produktů. Tonikum slouží k tomu, aby pleť osvěžilo a zklidnilo a připravilo ji pro další péči. Na čistou, osušenou pleť naneste Pleťovou vodu na akné Master Herb

Více než vhodné je pravidelně používat také peeling - peelingy TianDe jsou bez abrazivních částeček, fungují na principu ovocných kyselin. A proto je možné je používat v případě mastné pleti i 2-3x týdně. Peeling kromě nečistot odstraní i odumřelé kožní buňky.  Po exfoliaci je dobré nechat pleť odpočinout a nevystavovat ji přímému slunci. 

Pokud podstupujete léčbu akné, teď je ta pravá doba na lokální ošetření míst s akné. Aplikujte příslušný krém na akné nebo gel před hydratačním krémem a dejte své pleti čas je absorbovat. SOS péči vám poskytne Gel na akné BioComplex, doporučení získal také Krém na akné a jizvy z řady Master Herb.

Poté aplikujte pleťový krém.  I mastná pokožka často bývá dehydratovaná a z toho důvodu produkuje i více mazu. A tím pádem se dostáváte do začarovaného kruhu. Hydratační krémy jsou proto povinností i pro majitelky mastné pleti. Doporučit můžeme Vícefunkční krém na obličej s mucinem hlemýžďů, Gel z Aloe Vera nebo Aquagel na oči a obličej z řady FreshClick

1. KROK - Čištění (dvakrát denně)
2. KROK - Exfoliace neboli peeling (v případě mastné pokožky s peelingy TianDe 2-3 týdně večer)
3. KROK - Tonizace (dvakrát denně)
4. KROK - SOS péče - přípravky na lokální léčbu akné - např. Biokomplex Master Herb
5. KROK - Hydratace a ochrana (dvakrát denně)

Péče o akné zevnitř

Jak už jsme si na začátku řekli, v boji proti akné je důležité věnovat pozornost tomu, co vchází do našeho těla. Pokud chcete podpořit očistný proces, je doporučováno užívat po dobu jednoho měsíce Extrakt z plodu ostropestřce mariánského s riboflavinem. Doporučené dávkování je 1 tableta 2x denně při jídle. Poté - druhý měsíc - užívejte Bylinnou směs s ostropestřcem mariánským. Pije se jeden šálek denně. Sáček zalijte vroucí vodou a nechejte přikryté vyluhovat 15 minut. 

Akné se nezbavíte během noci, ale s trpělivostí a správným přístupem ke svému tělu dokážete nastartovat proces trvalé změny. Ať vám výše uvedené rady pomohou na cestě k dokonalé pleti a make-up se tak stane vaši volbou, ne nezbytností…

Affiliate program