Přidali jsme další výhodné balíčky s DÁRKEM! Najdete v kategorií AKCE.

Bylinné směsi - Uklidnění, energie, posílení imunity

Dříve se jimi léčilo téměř vše a tradiční čínská medicína je využívá dodnes. Neslouží ale pouze k léčení, mohou pomoci k navození relaxace a spánku, k detoxikaci, přispět k posílení imunity, nebo také napomáhají naše tělo adaptovat na stres. 

O čem je řeč? O Bylinných čajích!

Proč pít bylinné čaj?

Zvyk pít bylinkové čaje nás naštěstí neopouští ani v době instantních nápojů, sirupů a doplňků stravy. Podle světové zdravotnické organizace (WHO) má přibližně 21 000 druhů rostlin potenciál pro léčebné využití.

Využívání bylin je přirozenou cestou pro ty, kteří chtějí podpořit a zlepšit své zdraví. Bylinkové čaje obsahují vitamíny, minerály, živiny, éterické oleje, hořčiny a třísloviny.

Nenechte se však mýlit – také rostliny mohou představovat jisté riziko, pokud jsou špatně užívány. Obzvláště dnes, kdy máme na trhu k mání nepřeberné množství bylin a léčivých rostlin ve formě květů, plodů, kořenů, listů a to z různých krajů celého světa. 

Stejně jako při užívaní léků, tak i při bylinných kúrách platí pravidlo vhodného dávkování. Důležité je mít na paměti i vzájemné působení s jinými bylinkami a také interakci s léky. To ale neznamená, že byste se měli bylinek bát! Důležité je pít čaje s láskou a trpělivostí a především podle doporučeného návodu

Podle čeho vybrat bylinnou směs?

Samozřejmě, že cíleně i intuitivně vybíráme bylinky, které mají potenciál řešit naši konkrétní potřebu či zdravotní problém. Ale měli bychom brát v potaz také další faktory:

  1. Prvně je důležitá lokalita sběru rostlin, tak aby byla co nejméně zasažena umělými hnojivy, dopravou či průmyslem. Určitě nestojíme o to, abychom při pití léčivého čaje přijímali také koncentrované zplodiny z výfukových plynů, chemického průmyslu apod.
  2. Dále jsou cenné znalosti o době a způsobu sběru
  3. Pak jde o to, jak byliny správně sušit a skladovat. Cenné vlastnosti altajských bylin v čajích TianDe zachovává inovativní zpracování surovin. Bylinky jsou zpracovávány za sníženého tlaku a při optimální teplotě a jsou uzavřeny do třívrstvého obalu. To bezpečně uchovává makro i mikroprvky rostlin.
  4. Nejdůležitějším bodem v přípravě bylinných směsí je ale především znalost o působení konkrétních rostlin a jejich správná kombinace. Mimochodem - bylinné čaje TianDe jsou míchány podle starodávných Čínských receptur :-) .

Čínská fytoterapie (z řeckých slov fyton - tj. rostlina a therapeuein, - tj. pečovat, léčit) je pravděpodobně nejpropracovanější přírodní léčebný systém na světě. Použití bylinných receptů vychází z pečlivého tisíciletého pozorování přírody jako celku, pozorování jednotlivých živých i neživých součástí a jejich vzájemných vztahů.
Rostliny pro bylinné čaje TianDe byly sesbírány na Altaji - v jednom z nejčistších míst na planetě. Cenné vlastnosti altajských bylin zachovává inovativní zpracování surovin.

Altaj je téměř 2 000 km dlouhý a 600 km široký horský systém v centrální Asii na rozhraní Ruska, Kazachstánu, Číny a Mongolska. Jedná se o jedno z nejčistších míst na Zemi. Jméno Altaj pochází z mongolského Altan (zlaté hory) – což poukazuje na přítomnost zlata ve zdejších horninách. Toto místo ale neskrývá jen nerostné bohatství, ale můžeme zde najít poklad v podobě léčivých rostlin.

rozchodnice růžová

NA UKLIDNĚNÍ A ZLEPŠENÍ KONCENTRACE

Rozchodnice růžová (Rhodiola rosea)

Rozchodnice růžová, nebo zlatý kořen, je vytrvalou rostlinou, která dává přednost chladným místům s dostatkem slunečního záření. Hojně je rozšířena v arktických a subarktických částech Sibiře, ovšem není problém ji nalézt i ve vysoce položených místech Číny, Mongolska či Evropy. Pěstuje se také na plantážích v Kanadě a Finsku.

Obsahuje látky rosavin a salidrosid, které jsou velmi užitečné v boji proti psychické vyčerpanosti, depresi a úzkosti. Navíc je jedním z nejlepších imunitních a adaptogenních prostředků pro obnovu oslabeného těla. Rozchodnice růžová (Rhodiola Rosea) posiluje nervový systém, má schopnost zvyšovat koncentraci a paměť, působí na mozkové funkce, působí proti stresu, zlepšuje kvalitu spánku. 

Adaptogen je pojem z alternativní medicíny, který označuje rostlinný produkt zvyšující odolnost organismu proti stresovým situacím (zranění, úzkost nebo tělesná únava). Zlepšuje schopnost odolávat změněným podmínkám, adaptovat se na ně, přizpůsobit se jim.

Rozchodnice už jen tím, že dodává více energie, se nabízí i jako podpůrný prostředek pro zvýšení libida a harmonizaci sexuálních funkcí u mužů i žen.

Pro koho je určena?

  • Pro ty, kteří chtějí zvýšit svou schopnost soustředit se a práceschopnost, a také stimulovat mozkovou činnost a aktivitu.
  • Pro ty, kteří trpí na deprese, chronicky unavené: výborně uklidňuje, snižuje podrážděnost, zlepšuje spaní. Pokud řešíte problém se spánkem, přečtěte si článek Pro tělo i duši.
  • Pro sportovce: jedná se o stimulační prostředek rostlinného původu.

Kde ji najdeme?

Rozchodnice růžová je jediný druh rozchodnice, která roste i v České republice. Kvůli jejím rozsáhlým účinkům ale byla sběrem téměř vyhubena a dnes je považována za ohroženou. Najít ji ale můžeme v čaji TianDe, a to v Bylinné směsi černého čaje a rozchodnice růžové.

sibiřská čaga - rezavec šikmý

PRO POSÍLENÍ IMUNITY A OZDRAVENÍ ORGANISMU

Rezavec šikmý (Inonotus obliquus)

V češtině je rezavec šikmý známý také pod označením sibiřská čaga. Chaga je troudová houba, která roste hlavně na břízách východní Evropy a ruské Sibiře. Obyvatelé Sibiře z ní vaří odvary k léčbě nádorů a nazývají ji „Dar od Boha“. Nejvýznamnější účinnou látkou chagy je kyselina betulinová, kterou chaga „vysává“ právě z břízy. Od 90. let je tato látka studována pro své protinádorové a antivirové účinky.  

V čínské medicíně se používá zejména k léčbě různých druhů nádorových onemocnění, žaludečních vředů a dalších onemocnění trávicího traktu, jaterních a kardiovaskulárních onemocnění a také tuberkulózy a dalších infekčních chorob. Drcená troudová houba má silný antioxidační účinek, zlepšuje mikrocirkulaci krve a zvyšuje pevnost cév. Příznivě podporuje imunitní systém. Třísloviny a organické kyseliny obsažené v této houbě zvyšují celkový tonus a regenerují psychoemocionální rovnováhu.

Pro koho je čaga vhodná?

  • Pro ty, kteří se chtějí vyvarovat různých nemocí
  • Pro ty, kteří mají oslabenou imunitu
  • Pro lidi trpící stresem
  • Při potížích se slinivkou, zánětech žaludku, vředech i u Crohnovy choroby i ulcerózní kolitidy

Kde ji najdeme?

Na rezavce šikmého na území České republiky můžete narazit, ale pouze ve výjimečných případech. Sibiřská čaga je divoce rostoucí a čistě přírodní produkt, a pokud si ji chcete vlastnoručně nasbírat, čeká vás dlouhá a daleká cesta. A nebo si jednoduše můžete pořídit Bylinnou směs černého čaje a rezavce šikmého a nebo Rozpustný čekankový nápoj s extrakty parchy saflorové a rezavce šikmého. A poklad skrytý v dálných krajích, můžete mít kdykoli po ruce.

Affiliate program