Detoxikační náplasti TianDe

Pravidelná a cílená detoxikace organismu by měla být nedílnou součástí péče o zdraví každého, komu na něm záleží. Máte-li své tělo rádi, a chcete-li ho udržet dlouho svěží a plné energie, nechte se inspirovat několika postřehy.

 detox

Detoxikace - co to je?

Detoxikace je velmi vhodná zejména v případě, že jste se rozhodli ke změně stravovacích návyků. Pokud chcete držet nějakou dobu redukční dietu, pomůže vám detoxikace organismu náhlou změnu lépe snést. Držíte-li dokonce kratší či delší půst, pak je detoxikace téměř povinnost.

Nemoc není podle Ayurvédy vlastně žádná tragédie. Je to jen projev touhy vašeho těla zbavit se toxinů.Samozřejmě, že nemoc příjemná není, ale uvědomte si, že vás nemá oslabit, ale ukázat vám, že je něco špatně a vést vás k vyrovnanému, a tedy zdravému stavu.

V dnešní době je asi mnohem více faktorů, které vedou k zanesení organismu různými toxiny, než tomu bylo v dobách vzniku Ajurvédské medicíny:

 • každodenní stres v zaměstnání i v rodině
 • průmyslově zpracovávané potraviny, mnohdy i geneticky upravované
 • přemíra konzervantů, barviv, ochucovadel, nezdravých cukrů a tuků
 • znečištěná voda
 • vzduch plný alergenů a chemických zplodin
 • antibiotika, hormonální antikoncepce a další léky
 • čistící a prací přípravky a další chemikálie v domácnosti
 • hračky z umělých hmot
 • oblečení plné umělých vláken
 • ...

Toxiny se tedy v těle ukládají a pokud se cíleně nepostaráme o to, aby tělo opustily, budou se v těle hromadit a způsobovat zdravotní problémy.

Je lépe, když se detoxikaci budete věnovat dříve, než toxiny způsobí změny až na buněčné úrovni. Tam pak vznikají různé těžko zvratitelné procesy a změny jako nádorová bujení apod. Detoxikace orgánů je mnohem snazší a účinnější, než snaha o detoxikaci na úrovni buněk.

K orgánům, které lze detoxikovat, patří střeva, žaludek, játra, ledviny, lymfatický systém, oběhová soustava a kůže. Jelikož se bavíme o staré čínské medicíně, bude detoxikaci nejsnadnější provádět na chodidlech nohou. Tam se totiž podle tradičních čínských lékařů demonstrují všechny orgány těla. Tam se také koncentrují toxiny, kterých se tělo pokouší zbavit.

Jak se připravit na detoxikaci

Úplně samo to samozřejmě nepůjde. Základem je mít pod kontrolou pitný režim. Lidé obecně pijí málo a špatně. Doporučuje se vypít 2,5 až 3 litry tekutin. Lepší je ale přepočítat si množství podle své váhy. Na každý kilogram hmotnosti počítejte 30 ml tekutin. V případě, že vážíte 80 kg, vychází to na 2,4 litrů. Raději si dejte laťku o něco více - toxiny se musí mít v čem "plavit". Jestli ale trochu zapomenete, nesnažte se to rychle dohnat vypitím celého litru najednou - to nadměrně zatěžuje ledviny.

Ideální je čistá voda, ale můžete ji prokládat neslazenou minerálkou, bylinkovým čajem nebo zeleninovým vývarem. Rozhodně mezi tekutiny nemůžete počítat alkohol, kávu, sladké nápoje a bublinkové limonády. Nejsou zdravé ani v běžném režimu, natož při detoxu.

V čem se ještě dělá chyba při pití? V teplotě nápoje. Když se lidé soustředí na pití čisté vody, pijí ji studenou. A někteří si ještě přidají ledové kostky. To není úplně dobře. Zejména první nápoj po probuzení by určitě měl být vlažný či teplý. Ideální je tělesná teplota. Na první poslech to může znít strašně. Pít teplou vodu? V Bibli Ježíš kárá některé své učedníky, že nejsou ani horcí (zapálení pro dobrou věc), ani studení (osvěžující pro lidi kolem nich). Jsou jen vlažní a tak se nehodí k pití. Nicméně pití vlažné vody je opravdu to nejlepší, co pro své zdraví můžete udělat. Mimochodem - i tuky se lépe rozpouští v teplé vodě než ve studené.

Stravovací návyky většiny z nás také nejsou ukázkou zdravého životního stylu. Zkuste jíst více zeleniny a ovoce, méně masa a cukru, úplně vynechat mléčné výrobky a bílou mouku. Zjistíte, že najednou ucítíte i v obyčejné mrkvi či hrášku takové chuti, které vám do teď unikaly. Je to opravdu osvobozující. Ano, je trochu víc práce s plánováním jídelníčku, ale jen ze začátku. Minimálně po dobu detoxikace se doporučuje odlehčená strava. Kdo dokážete být týden na veganské stravě, posunete svou očistu ještě výše.

Detoxikace s TianDe

Základem detoxikace jsou koupele a detoxikační náplasti.

Detoxikační náplasti

Detoxikační náplasti jsou skvělý pomocník v péči o zdraví. Pracují, zatímco vy buď spíte, nebo provozujete běžné činnosti. Pro ty, kdo s detoxikacemi začínají, je detoxikační náplast skvělým odrazovým můstkem. Možná, že se časem dopracujete k očistným technikám a cvičením, které mají původ v józe čchi-kungu nebo jiných systémech, ale použitím detoxikačních náplastí nic neriskujete a jejich použití je velmi snadné.

Čištění pomocí náplastí Master Herb má příznivý vliv na celý organismus. Náplast je absolutně nezávadná a nemá žádné vedlejší účinky. Potěší vás, jak je její použití pohodlné - večer nalepíte, ráno sundáte. Výsledkem je zvýšení imunity, odstranění únavy, lepší koloběh krve. Také zvyšuje kvalitu spánku a celkový tonus organismu.

Náplast lepte na chodidla večer, nejpozději kolem 21 hodiny. Souvisí to s aktivací bioaktivních bodů. Nemusíte jít spát hned po nalepení náplastí - klidně seďte, či choďte. Jen běh a cvičení si naplánujte přes den, kdy náplasti na nohou mít nebudete. Před použitím je třeba nohy umýt mýdlem v teplé vodě. Aby náplast byla maximálně účinná je vhodné provést koupel nohou s přídavkem bylinné soli - cca 15 minut. Nohy by měly být ponořené včetně lýtek - zrychluje se tok lymfy.

Poté nohy důkladně osušte. Náplast připravte nalepením malého sáčku perforovanou stranou nahoru na lepící část a poté přilepte na spodní stranu chodidla. Na chodidla si můžete natáhnout ponožky. Doba použití náplasti je 8-12 hodin. Ráno obklad opatrně sejměte, tmavý hlen v náplasti - to jsou odstraněné toxiny. Nohy umyjte vodou a mýdlem, použitou detoxikační náplast zlikvidujte.

Už jednorázová aplikace vám dost odlehčí organismus. Aby to ale mělo dlouhodobý efekt, použijte minimálně 10-ti denní kúru. Řešíte-li přímo nějaký zdravotní problém, vydržte 30 dní, i více.

Tyto náplasti se mohou používat také na jiná místa, než pouze chodidla. Stačí nalepit na oteklé, zanícené či bolavé místo a nechat opět přes noc působit. Při kašli se třeba lepí na hrudník a nechává se až 16 hodin.

Solné koupele nohou

Solná koupel nohou je příjemný doplněk k detoxikaci pomocí detoxikačních náplastí. Před nalepením náplasti nechte nohy až po lýtka ponořené 15 minut v solné koupeli. Nejen, že se vyčistí zanesené póry v pokožce, ale kůže krásně změkne, čímž usnadní odvod toxinů z těla. A to ani nezmiňujeme příjemné pocity z takové osvěžující koupele.

Doporučujeme použít třeba naši solnou koupel na nohy s Čínskými bylinami

Díky obsahu přírodních látek tato koupel osvěžuje, má antiseptický účinek a skvělé relaxační působení. Tato koupel účinně odstraňuje pocit únavy a tíhy v nohou. Po solné koupeli bude pokožka chodidel zjemněná a vyživená.

Tato sůl pro koupel nohou, obsahující přírodní látky:

 • zjemňuje a hydratuje pokožku, dodává ji užitečné mikro a makro prvky
 • urychluje regeneraci buněk a omezuje růst bakterií
 • čistí pokožku, aktivuje látkovou výměnu
 • zlepšuje elasticitu pleti, která je po koupeli hebká a vláčná.

Sáček soli rozpusťte v teplé vodě. Nechte koupel působit 15-20 minut. Používejte vždy před aplikací detoxikačních náplastí a při pravidelné péči o chodidla.

Snadná detoxikace s TianDe

Detoxikace organismu je opravdu důležitým krokem v prevenci zdraví. S produkty TianDe je navíc tak snadná! Čili teď už je to jen na vás - pořiďte si naše produkty pro detoxikaci a začněte! 

 

Affiliate program