Tvoříme s dětmi

Je nevlídné počasí a potřebujete vymyslet aktivitu pro Vaše dítko? Nebo chcete připravit překvapení pro babičku, či dárek na blížící se den matek?
Ať už to je tak, či onak, pojďte společně tvořit! Tvořit můžou všichni - ti mrňaví i větší, šikovnější i méně zruční, holčičky i kluci. Protože jakékoliv tvoření děti nejen zabaví, ale i rozvíjí, a o to nám rodičům jde.

Můžete využít i naše nápady na tvoření s dětmi. Děti rostou tak rychle, a proto neváhejte, uvařte si kakaový nápoj, který nejen navodí atmosféru, ale prospěje i zdraví, a dejte se do práce:

tvoříme s dětmi tulipány obtisk vidličky

Tulipánová zahrada

Co budete potřebovat:
✅papír
✅vidličku z kuchyně
✅barvy - temperové, akrylové...
✅pak už se meze v tvoření nekladou a s chutí do tisku vidliček, ze kterých budou tulipány

Na tácek dětem vymáčkněte několik různých barev, do kterých budou vidličku namáčet a pak ji postupně obtiskovat na papír. Hotovému tulipánovému záhonu pak domalujte zelené stonky a listy – klidně můžete použít i prsty.

tvoření s dětmi barvy obtisky 

Rozkvetlá louka

Potřebujete:
✅papír
✅roličku od toaletního papíru
✅nůžky
vatové tyčinky
✅barvy

Nůžkami nastřihněte roličku od toaletního papíru a rozevřete do podoby květu. Do misek nebo na talířky si připravte barvu a dějte dětem prostor obtiskovat květiny na papír. Pak použijte připravené vatové tyčinky, namočte je do barvy a vyplňte střed květu. Pokud chcete, dozdobte třpytkami, nálepkami. Fantazii se meze nekladou :-)

Affiliate program