Shou Wu

Rdesno mnohokvěté (Polygonum multiflorum), další název je také Fo-Ti nebo Shou-Wu 

Rdesno mnohokvěté je vytrvalá, popínavá rostlina, dlouhá 7-10 metrů. Má červenohnědé, dřevnaté kořeny a má střídavě řapíkaté listy a bílé či nazelenalé květy. Využívá se celá rostlina včetně lodyhy, nejčastěji však kořen. Původně pochází ze střední a jižní Číny, ale hojně se používá i v Japonsku, Koreji a na Tchaj-wanu.

shou wu malé  květV tradiční čínské medicíně ho mistři bojových umění s oblibou používali k posílení a regeneraci svalstva a ke zpevnění šlach a kostí„Shou wu“ v překladu znamená „hlava starce barvy havraních křídel“. Podle legendy si moudrý starý muž pomocí této byliny zregeneroval své šedé vlasy a vrátil jím jejich sytou barvu.

Rdesno mnohokvěté se řadí mezi silné přírodní antioxidanty, které vychytávají nebezpečné volné radikály. Dále se uvádí, že kořen Fo-Ti pomáhá neutralizovat agresivní hormon dihydrotestosteron (DHT), který se shromažďuje ve vlasových folikulech a má na svědomí ztrátu barvy a vypadávání vlasů. Tímto pomáhá tedy zabraňovat vypadávání vlasů. 

Extrakt z kořene rdesna mnohokvětého zlepšuje výživu vlasových folikulů, vrací vlasům přirozený lesk. Zabraňuje předčasnému šedivění. Jeho vlastnosti jsou využity v produktech péče o vlasy řady Recept starověké Číny, ale např. i v Šamponu na šedivějící vlasy Master Herb.

Pozoruhodnou pozici má tato bylina také ve vložkách Energie bylin. Zde působí jako velmi silný antioxidant s protizánětlivými účinky. Navíc posiluje svalstvo pánevního dna.

 

Affiliate program