Shou Wu

Rdesno mnohokvěté (Polygonum multiflorum), další název je také Fo-Ti nebo Shou-Wu 

Rdesno mnohokvěté je vytrvalá, popínavá rostlina, dlouhá 7-10 metrů. Má červenohnědé, dřevnaté kořeny a má střídavě řapíkaté listy a bílé či nazelenalé květy. Využívá se celá rostlina včetně lodyhy, nejčastěji však kořen. Původně pochází ze střední a jižní Číny, ale hojně se používá i v Japonsku, Koreji a na Tchaj-wanu.

shou wu malé  květV tradiční čínské medicíně ho mistři bojových umění s oblibou používali k posílení a regeneraci svalstva a ke zpevnění šlach a kostí„Shou wu“ v překladu znamená „hlava starce barvy havraních křídel“. Podle legendy si moudrý starý muž pomocí této byliny zregeneroval své šedé vlasy a vrátil jím jejich sytou barvu.

Rdesno mnohokvěté se řadí mezi silné přírodní antioxidanty, které vychytávají nebezpečné volné radikály. Dále se uvádí, že kořen Fo-Ti pomáhá neutralizovat agresivní hormon dihydrotestosteron (DHT), který se shromažďuje ve vlasových folikulech a má na svědomí ztrátu barvy a vypadávání vlasů. Tímto pomáhá tedy zabraňovat vypadávání vlasů. 

Extrakt z kořene rdesna mnohokvětého zlepšuje výživu vlasových folikulů, vrací vlasům přirozený lesk. Zabraňuje předčasnému šedivění. Jeho vlastnosti jsou využity v produktech péče o vlasy řady Recept starověké Číny, ale např. i v Šamponu na šedivějící vlasy Master Herb.

Pozoruhodnou pozici má tato bylina také ve vložkách Energie bylin. Zde působí jako velmi silný antioxidant s protizánětlivými účinky. Navíc posiluje svalstvo pánevního dna.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení