Jak pečovat o pleť?

Snad každá žena touží po svěží a bezchybné pleti, ale ne každá o ni správně pečuje, což je s přibývajícími roky stále více a více viditelné. Co tedy můžete udělat, aby byl váš obličej sametově hebký? 

Náš životní styl, jak se stravujeme, jak své tělo vyživujeme a jak se o sebe staráme – to vše má na naši pleť vliv. Přes den (i přes noc!) na náš organismus působí mnoho vnějších faktorů. Mezi nimi hlavně znečištěný vzduch a prach (např. na polštáři, kosmetickém štětci), které se na pleti usazují a v kombinaci s kožním mazem, který pleť produkuje, pak tvoří společně s odumřelými buňkami vrstvu ucpávající póry. 

Pravidlo číslo jedna péče o pleť: Vždy odstraňujte make-up před tím, než si jdete lehnout. Čištění pleti před spaním je naprosto klíčové. Zbytky make-upu totiž mohou ucpat póry, způsobit podráždění pleti, zbytky řasenky zase mohou polámat řasy. Abyste se zbavila jak řasenky, tak i všech ostatních líčidel na oči, používejte pouze produkty péče o pleť, které byly vyvinuty speciálně pro tuto oblast. Například Micelarní voda s fytokomplexem funguje naprosto spolehlivě.

Že žádný make-up nepoužíváte? Čistit obličej každý večer byste si ale měla i v tomto případě. Na pleti totiž ulpívá prach a nečistoty, které se kolem nás běžně vyskytují. K tomu se přidává pot, odumřelé buňky a mastnota – a této děsivé kombinace právě musíme pleť každý večer zbavit vhodnými přípravky péče o pleť, jinak hrozí zarudnutí a podráždění, nemluvě o rychlejší tvorbě vrásek

Protože naše pokožka přes noc regeneruje, je třeba i ráno odstranit odumřelé buňky, kožní maz a jiné nečistoty, které se nahromadily na povrchu pleti. Pokud chcete, aby make-up vypadal přirozeně, je tedy po ránu potřeba pleť vyčistit.

Po čištění je hned tím následujícím a nezbytným krokem tonizace. Produkty k tomu určené pleť zbaví i posledních zbytků potu, špíny a čisticích produktů. Co byste rozhodně měli vědět? Nikdy nepoužívejte tonizující prostředky jako jediný krok v čištění pleti. Slouží totiž k tomu, aby pleť osvěžily a zklidnily a připravily ji pro další hydrataci. Vždy se ujistěte, že tonizující prostředek odpovídá tomu, jaký typ pleti máte.

látková pleťová maska

Jak správně pečovat o pleť?

1. KROK - Čištění (dvakrát denně)

Použijte pleťové mléko nebo mycí gel TianDe:

  • ráno - pro čištění pleti od odumřelých buněk, kožního mazu a jiných nečistot
  • večer - pro odstranění zbytků make-upu a dalšího znečištění. Tzn. že nejprve pleť odlíčíte micelární vodou, teprve poté použijete mléko nebo gel :-) .

Nejprve obličej navlhčete vlažnou vodou. Ptáte se, proč vlažnou a nikoliv teplou nebo naopak studenou? Příliš horká voda může v pleti poškodit kapiláry a způsobit zarudnutí nebo kruhy pod očima, zatímco studená voda až příliš stáhne póry, což nechceme ani kvůli samotnému čištění, ani proto, že se tím zhorší absorpce účinných látek.

Když je pleť vlhká, sáhněte po produktu na čištění pleti, který aplikujte jemně kruhovými pohyby. Pro zesílení efektu péče o pleť použijte mycí houbu např. tu 100% přírodní z rostliny konyac. Začněte s čištěním na spodní straně obličeje a pokračujte vzhůru, tím své pleti uděláte jemný "lifting" a ulevíte jí od gravitačního působení (alespoň na chvíli) a podpoříte také její prokrvení. Až pleť pročistíte, vlažnou vodou přípravek spláchněte a jemným ručníkem obličej osušte.

2. KROK - Exfoliace neboli peeling

Jednou za čas je potřeba pleť vyčistit opravdu důkladně a do hloubky. A k tomuto účelu slouží jemné peelingy. Peeling vyhladí nejsvrchnější vrstvu pokožky, protože kromě nečistot odstraní i odumřelé kožní buňky. Napomáhá také stimulovat krevní oběh, a tak zrychluje obnovu pokožky. Pokožka pak může volně dýchat a přijímat volně účinné látky z přípravků péče o pleť, navíc i make-up pak vypadá přirozeně, protože peeling pomáhá vyhlazovat i jemné vrásky. Tohle přesně potřebujete pro základ krásného líčení.

V tomto případě ale obzvláště platí, že méně je někdy více. Svrchní vrstva pokožky je důležitou bariérou. Pokud budete peeling aplikovat příliš často, poškodíte si ochrannou vrstvu pleti. Máte-li suchou pokožku, používejte peeling maximálně jednou za týden. 

Peelingy TianDe jsou vytvořeny na základě AHA kyselin pro podporu regeneračního procesu. Nejedná se o klasický produkt s exfoilačními zrnky. Peelingy TianDe využívají exfoliačních schopností ovocných kyselin. Jejich výhodou je, že jsou vhodné pro všechny typy pleti, včetně té citlivé, která je při mechanickém obrušování náchylná na podráždění.

Zařaďte je do své péče o pleť po odlíčení a vyčištění pleti. Následně pokračujte jako obvykle – tonikum, hydratační péče a v ideálním případě ještě oční krém.V případě mastné pleti je vhodné peelingy TianDe aplikovat 2-3x za týdenPo exfoliaci je vhodné nechat pleť odpočinout a nevystavovat ji přímému slunci. 

3. KROK - Tonizace (dvakrát denně)

Ráno a večer ošetřete vyčištěnou pokožku pleťovou vodou nebo tonikem, odstraníte tak zbytky čisticích přípravků, kosmetiky a dalších nečistot, doplníte lipidy ztracené čištěním a připravíte pleť na absorpci krému. Navíc zvýšíte pevnost pletiTonikum aplikujte jemnými pohyby vatovým tamponkem na obličej i krk a nechejte vstřebat. Na tamponek nikdy netlačte.

4. KROK -  Intenzivní výživa (séra) 

Pleťová séra jsou kosmetické přípravky, které mají v průměru až 10x vyšší koncentraci aktivních látek, než najdeme v pleťových krémech. Kromě toho vstřebávání aktivních složek pleťových sér do pokožky je mnohem snazší. Nejprve jej naneste do dlaní, rozetřete a trošku je teplem svých rukou zahřejte a následně jemně vklepejte do pleti. Začněte na nose a pokračujte směrem do stran. Vyčkejte tři až pět minut do úplného vstřebání séra a můžete se vrhnout na další krok péče o pleť - aplikace krému. Jaké sérum je pro vás nejlepší, se dozvíte v článku Podzimní kosmetika - séra a esence

5. KROK - Hydratace a ochrana (dvakrát denně) 

Po tonizaci aplikujte pleťový krém. Denní krém hydratuje, zvyšuje pevnost pleti a chrání ji. I mastná pleť může být dehydratovaná! Mezi hlavní důsledky dehydratované pleti patří její předčasné stárnutí, pro které jsou typické jemné linky a vrásky a ztráta mladistvého jasu, dále ucpané póry, poškození buněk a šedavý vzhled. Správná hydratace je proto jednou z klíčových součástí péče.

Večer po čištění a tonizaci aplikujte výživný krém pro obnovu pleti Na noc si totiž pleť zasluhuje noční krém. Ten bývá hutnější, bohatší a výrazně vyživující oproti dennímu. Uzamyká v pleti aktivní látky, a ta se díky tomu může přes noc lépe vyživovat a regenerovat.

Pokud podstupujete lokální léčbu akné, aplikujte příslušný produkt před hydratačním krémem a dejte své pleti čas jej absorbovat. 

Péče o oční okolí (dvakrát denně)

Tloušťka pokožky v okolí očí je pouze 0,5 mm, a právě v této jemné zóně se objevují první vrásky dokonce i majitelkám mastné pleti. Cílenou a důslednou pravidelnou péčí o pleť okolo očí můžeme korigovat vznik a hloubku vrásek, váčky i kruhy pod očima. Aplikujte tedy gel, sérum nebo esenci určené pro péči o oční okolí podle potřeb vaší pleti ráno i večer. Nutno dodat, že nejlepší péči svému očnímu okolí prokážete dostatkem spánku a dostatečným pitným režimem.  

zpevňující sérum TianDe

Extra péče

V sortimentu TianDe naleznete pleťové masky přizpůsobené potřebám vaši pleti. Kam zařadit všechny ty gelové, krémové, slupovací nebo textilní masky?  Obecně platí, že doplňkové přípravky by se měly aplikovat před krémem, jelikož regenerační přípravek v podobě pleťové masky nebo séra proniká do hloubky pleti a krém by mu vytvořil bariéru.

Pleťové masky jsou úžasné hlavně v tom, že při dobrém výběru je během pár minut vidět výsledek. Pleťové masky se doporučuje používat jednou týdně. Vyhraďte si jeden den v týdnu, kdy sama sobě dopřejete 15-ti minutovou extra péči.

Když se o svoji pleť budete pečlivě, svědomitě a správně starat, odmění se vám tak, že bude krásná a bez nedokonalostí. Make-up se tak stane volbou, ne nezbytností…

 

Affiliate program