Mapování obličeje - zatočte s vráskami či akné jednou provždy!

Trápí vás akné či vrásky, využíváte speciální kosmetickou péči a přesto nic nezabírá? Zkuste na to jít jinak a zamyslete se nad tím, na jaké části obličeje se vám tvoří nevzhledné pupínky či vrásky. Protože to může leccos napovědět o vašem zdraví. A pomůže vám to najít i vhodnou cestu k sametově hebké pleti a rozzářenému obličeji.

Jednotlivé orgány v našem těle jsou totiž vzájemně propojeny a jejich stav se odráží právě v obličeji, na tzv. reflexních zónáchRůzné změny v těchto zónách jako např. zabarvení pokožky, promaštění, nebo naopak vysušení, vrásky, akné atd. dávají signál o zhoršené funkci orgánu často mnohem dříve, než se dostaví subjektivní potíže.

Mapování obličeje není žádná šarlatánská praktika, ale odvětví čínské medicíny, které využívají i současní dermatologové a podkladem jim jsou výsledky nejnovějších studií. Na jeho základě můžete pak zvolit správnou formu detoxikace či podpory funkce jednotlivých orgánů pomocí bylinných směsí, funkčních potravinových doplňků a třeba i stravy.

diagnostika_obličeje

 

1. Ledviny – tmavé kruhy pod očima, otoky víček, pupínky v oblasti očí

Ledviny jsou párové orgány a odpovídají jim oči a uši. Tmavé kruhy pod očima upozorňují na příliš mnoho soli v potravě, Když se naproti tomu pod očima objeví otoky a znatelně viditelné váčky, je možné mít podezření, že ledviny již nejsou schopny zvládnout nadměrný příjem tekutin. Zaměřte se na svůj pitný režim a začněte více pít vodu.

2. Plíce - akné či ekzémy na tvářích a okolo nosních dírek

Změnu funkce plic signalizuje zbarvení tváří. Je známo, že v případě zápalu plic má pacient tváře červeně zbarvené. Pupínky na tvářích ukazují, že se v plicích nacházejí hlenové usazeniny nebo mastné kyseliny. Bledé tváře prozrazují slabou kondici plic. Okolí nosních dírek nám sděluje, jak jsou na tom naše průdušky. Akné v této oblasti může způsobovat kouření nebo alergie.

3. Srdce - červený nos, rýha na špičce nosu

Kondici srdce můžeme vyčíst ze špičky našeho nosu. Do široka rozložený nos je důkazem toho, že i srdce bude pravděpodobně rozšířené. Červené zbarvení nosu vypovídá o přetíženosti srdce. Rýha na konci nosu může znamenat šelest na srdci. Pozor si dejte na potraviny, které zvyšují hladinu špatného cholesterolu. Raději si dejte ty, které příznivě působí na ten správný. 

4. Játra a slezina – akné či vrásky mezi obočím, čárky nad horním rtem

Játrům v obličeji odpovídá středová část obličeje bezprostředně nad nosem. Jedna nebo více svislých linek v této části obličeje ukazuje, že člověk může mít problémy s játry. Slezina odráží svou kondici na obou stranách hlavy, a to přibližně na vnějších koncích obočí. Jestliže se v těchto partiích objevuje zabarvení, slezina zřejmě nepracuje tak, jak by měla. Měli byste si hlídat příjem alkoholu, soli, mléčných výrobků a mastných jídel. V této oblasti se také nejdříve projevuje potravinové alergie a vše, co nadměrně zatěžuje játra.

5. Žaludek a slinivka břišní – popraskané koutky úst, vráska u nosního můstku, vějířky u očí

Tyto orgány, které jsou umístěny spíše ve střední, centrální, části těla, zrcadlí svou kondici na střední a horní části nosu. Popraskané koutky úst naznačují zažívací problémy s žaludkem a dvanáctníkem.

6. Střeva a močový měchýř - vodorovné vrásky a pupínky na čele

Pupínky na čele upozorňují na nepořádek v zažívání. Jejich stav můžete číst především na čele. Když přijímáte nadměrné množství tekutin, musíte nadměrně močit a zároveň vaše tělo začíná reagovat pocením na čele. Vrásky nebo prohloubené linky na čele mohou prozrazovat, že tyto orgány nejsou plně funkční. Jezte méně průmyslově zpracovaných potravin, omezte tuky a zvyšte příjem tekutin.

7. Reprodukční orgány - oblast okolo úst, knírek

Když má někdo vlasy na konečcích rozštěpené, znamená to, že jeho pohlavní orgány jsou velmi slabé. Má-li žena v oblasti úst, třeba i jen v náznaku, knírek, pak se jedná o hormonální změny či počínající problémy s pohlavními orgány. Pokud je knírek silnější na pravé straně než na levé, tak z toho lze vyčíst, že pravý vaječník pracuje hůře než levý. Dbát byste měli na dostatek kvalitního spánku, dodržování pitného režimu a na přísun zdravé stravy. Od věci není ani vyšetření na správnou funkci štítné žlázy. 

8. Zažívací systém - zbarvení a velikost rtů

Mnoho lidí má zduřelý nebo předsunutý spodní ret. To je důkazem, že střevo je značně uvolněné. To vede k jeho nepravidelné činnosti. Zduřelý vrchní ret prozrazuje, že nefunguje správně žaludek. Vnitřní, střední část spodního rtu ukazuje kondici tenkého střeva, vnější část kondici tlustého střeva. Ústní koutky nám prozrazují stav dvanáctníku. Bílé skvrny na rtech jsou znamením, že se v zažívacím traktu vytvářejí hlenové nebo tukové usazeniny. Tmavé skvrny ohlašují tvoření vředů. Podobným způsobem je možné posuzovat kondici zažívacích orgánů podle jazyka. Špička jazyka odpovídá dolním partiím zažívacího traktu, kořen jazyka partiím horním. Začněte se správně a pravidelně stravovat, pozor na toxiny a vše, co trávení zatěžuje.

Zmapovali jsme, ale co dál?

Teď jsme si nastínili možné příčiny tvorby akné či nadměrných vrásek, ale řekněme si něco i o dalších krocích a řešeních.

Jednoznačně první reakcí by mělo být položení si otázky: "Jak ulevit konkrétnímu orgánu, který je příčinou našich obtíží?" Ať už se jedná o změnu jídelníčku, či hledání přírodní cesty, jak svému tělu napomoci, v našich článcích najdete různé recepty, ve kterých jsme se věnovali také detoxikaci organismu.

Mnohý z nás, když se řekne slovo detoxikace, tak si představí jarní kúru s ostropestřcem mariánským pro očištění játry, ale už málokdo ví, že je vhodné s TianDe detoxikovat jednotlivé orgány a tím posílit jejich činnost v průběhu celého roku. A to nejen kvůli krásné pleti, ale především pro podporu našeho zdraví.

V našem blogu v sekci Recepty naleznete rady a doporučené produkty pro detoxikaci Jater, Ledvin, Srdce či normalizaci hormonálního systému. Nebo můžete zažádat o zaslání receptu, který vás povede týden po týdnu.

Dalším krokem, který už možná máte v malíčku, je péče o pleť. Ať už vás trápí akné, kruhy pod očima, nosoretní vrásky či mračivka, určitě si osvojte správný postup v péči o pleť. V případě akné zvolte speciální péči v podobě kosmetických přípravků, např. řadu produktů TianDe Master Herb nebo In Top. V boji proti vráskám jsou skvělými pomocníky kromě výživných sér a masek, různé masážní přístroje. TianDe nabízí od manuálních po fotochromatické přístoje zajišťující komplexní péči.

Pokud máte další dotazy, neváhejte se na nás obrátit, napsat nám vaše postřehy a nebo se zapojte k nám do facebookové skupiny, kde se můžete poradit s ostatními uživateli kosmetiky TianDe nebo si jen přečíst jejich zkušenosti.