Mastná pleť

Lesknoucí se pleť, rozšířené póry a sklony ke vzniku akné. S těmito problémy se musí vypořádat majitelky mastné pleti. Mastná pleť je stále lesklá, na pohmat kluzká a má rozšířené póry, které se snadno ucpávají, což má za následek černé tečky a pupínky. Navíc neudrží dlouho pudr ani podklad pro make-up.

Pokud vám příroda nadělila mastný typ pleti, nezoufejte. Vězte, že má i své výhody. Mastnější pokožka stárne pomaleji, je přirozeně vlhčí, díky tomu se stává elastičtější a méně náchylná na tvorbu vrásek. To, co v mládí pokládáte za prokletí, v zralejším věku oceníte.

Mastná pleť může být způsobena genetickou predispozicí, výběrem stravy či přílišným náporem stresu. Nejčastěji ale za ní stojí hormonální změny v těle, např. v období puberty. Ženy jsou také náchylnější k mastné pleti během menstruačního cyklu, těhotenství, či menopauzy a pokud pravidelně užívají hormonální antikoncepci. Někdo dokonce může pozorovat maštění pleti jen v určitém ročním období, například v zimě nebo na jaře.

Typ pleti sice nemůžeme ovlivnit, to ale neznamená, že se v průběhu života nemůže změnit. Obecně se s přibývajícím věkem naopak produkce mazu zpomaluje. Některé faktory, které způsobují nadměrné maštění pleti se dají snadno odstranit, s jinými se jednoduše musíte smířit. Jen důkladnou a pravidelnou péčí můžete jejich dopad na pokožku zmírnit. 

makeup-4986282_640

Základní kroky v péči o mastnou pleť:

  • Vyhýbat se horku, odírání a nešetrným čisticím postupům. Mastná pleť reaguje velmi citlivě na podráždění - proto je důležité mu zamezit.
  • Vyhýbat se stresu, protože i psychický stres může přispívat k  mastné pleti!
  • Exfoliovat. Slovo exfoliace pochází z latinského výrazu exfoliare neboli ztrácet listy. Exfoliace neboli peeling má svůj původ ve starém Egyptě. Ve středověku se jako chemický exfoliant využívalo víno (díky obsahu kyseliny vinné jako aktivní látky). V Asii se exfoliace začala praktikovat zhruba před sto lety. 
  • Hydratovat, hydratovat, hydratovat!

Mastná pleť snese méně, než si myslíte

Pleť vždycky reaguje opačným způsobem, než jak bychom chtěli: Přehnaná péče nebo používání příliš agresivních přípravků může vést k vysušení pokožky, na což pleť reaguje obranně – začne paradoxně produkovat kožního mazu více. Je proto důležité používat přípravky pro mastnou pleť.

V případě, že už vám není -náct, si dejte pozor hlavně na kosmetiku určenou pro mladou pleť. Raději používejte jemné, nemastné přípravky, které dodají potřebnou hydrataci.

A jak tedy o pleť správně pečovat? 

1. krok - Čištění (dvakrát denně)

Použijte pleťové mléko nebo mycí gel TianDe:

  • ráno - pro čištění pleti od odumřelých buněk, kožního mazu a jiných nečistot
  • večer - pro odstranění zbytků make-upu a dalšího znečištění. 

Tzn. že nejprve pleť odlíčíte micelární vodou, teprve poté použijete mléko nebo gel. Pro zesílení efektu použijte mycí houbu např. tu 100% přírodní z rostliny konyac.

2. krok - Tonizace (dvakrát denně)

Ráno a večer ošetřete pokožku pleťovou vodou nebo tonikem, odstraníte tak zbytky čisticích přípravků, kosmetiky a dalších nečistot, navíc zvýšíte pevnost pleti.

3. krok- Hydratace a ochrana (dvakrát denně) 

Po tonizaci aplikujte pleťový krém. Denní krém hydratuje, zvyšuje pevnost pleti a chrání ji. Máte za to, že mastná pleť nepotřebuje hydrataci? Opak je pravdou. I mastná pokožka často bývá dehydratovaná. Hydratační krémy jsou proto povinností i pro vás, jen by měly být lehčí a bez obsahu oleje. Večer po čištění a tonizaci aplikujte výživný krém pro obnovu pleti. 

Pokud podstupujete lokální léčbu akné, aplikujte příslušný krém nebo mast před hydratačním krémem a dejte své pleti čas je absorbovat. SOS péči vám poskytne Gel na akné BioComplex, doporučení získal také Krém na akné a jizvy z řady Master Herb

4. krok - Péče o oční okolí (dvakrát denně)

Tloušťka pokožky v okolí očí je pouze 0,5 mm. a právě v této jemné zóně se objevují první vrásky dokonce i majitelkám mastné pleti. Aplikujte tedy gel, sérum nebo esenci určené pro péči o oční okolí podle potřeb vaší pleti ráno i večer.

peeling maska pro mastnou pleť

Exfoliace neboli peeling

Zrohovatělé kožní buňky postupně přibývají a neumožňují novým buňkám pronikat na povrch. Pleť je nezbytné podporovat v obnově. To proto, že zvýšená tvorba mazu vede k ucpávání pórů a tvorbě značného množství pupínků. Proto je důležité používat pravidelně peeling. Použijte peelingy TianDe na základě AHA kyselin pro podporu regeneračního procesu.

Nejedná se o klasický produkt s exfoliačními zrnky. Peelingy TianDe využívají exfoliačních schopností ovocných kyselin. Jejich výhodou je, že jsou vhodné pro všechny typy pleti, včetně té citlivé, která je při mechanickém obrušování náchylná na podráždění.

Zařaďte je do své péče po odlíčení a vyčištění pleti. Následně pokračujte jako obvykle – tonikum, hydratační péče a v ideálním případě ještě oční krém.V případě mastné pleti je vhodné peelingy TianDe aplikovat 2-3x za týden.

Extra péče

I mastná pleť potřebuje doplňkovou péči. V sortimentu TianDe naleznete pleťové masky, séra, esence přizpůsobené potřebám i mastné pleti. V případě masek se zaměřte především na ty čisticí, např. Pleťová beauty-maska Černý briliant  Hlavní čisticí složkou masky je dřevěné uhlí z bambusu. Dokáže "vytáhnout" z pleti nečistoty a toxiny, díky čemuž bude váš obličej čistý a svěží. 

Make-up pro mastnou pleť

Jak na make-up?

Vybrat vhodný make-up pro mastnou pleť může být docela oříšek, zvlášť když vás nebaví se každou chvíli přepudrovávat. Zvýšená produkce kožního mazu totiž často způsobí, že make-up se slévá z obličeje, nebo zvýrazňuje vrásky. Nejdůležitější vlastností make-upu pro mastnou pleť je především to, aby neucpával póry a měl matující účinek.

Vaše pleť nevypadá dokonale? Musíte skrývat pupínky a mastný lesk? Vyzkoušejte Tonální BB-základ na obličej z řady FreshClik BB základ dodá vašemu obličeji matný a hladký vzhled. Není to jen korekční přípravek, ale plnohodnotný pečující přípravek, který se postará o vaši pleť v průběhu celého dne.

V průběhu dne namísto pudru můžete mít po ruce Pleťové matující papírky Něžná růže. Ty okamžitě z povrchu pleti odstraní lesk, nečistoty a bakterie. Pomohou osvěžit vaše líčení a vy nemusíte používat další vrstvy pudru.

DD tonální matující pudr-Cushion díky absorpčním komponentům pomáhá mít T-zónu pod kontrolou, neucpává póry a pečuje o vaši pleť po celý den! Navíc se jedná o přípravek "Vše v jednom"! Hydratuje, pečuje, omlazuje, maskuje a chrání před ultrafialovým zářením. Obsahuje vitamín E pro antioxidační ochranu, hydrokomplex pro hluboké zvlhčení, UV filtry pro ochranu a komplex absorbentů s aminokyselinou lysin pro ochranu před mastným leskem. DD tonální matující pudr je v elegantním kompaktním balení, které obsahuje i zrcátko pro rychlou a okamžitou úpravu.

DD tonální matující přípravek představuje:

  • ideálně rovný a matný tón pleti po celý den dokonce i v T-zóně;
  • snadné nanášení, dokonalé přizpůsobení se barvě pleti;
  • 100% maskování nedokonalostí a drobných vrásek;
  • ochrana pleti před nepříznivými vlivy okolního prostředí.

 

Ať vám výše uvedené rady pomohou na cestě k dokonalé pleti. Shrnutí péče o mastnou pleť naleznete i v našem Receptu. Můžete si jej vyžádat ZDE

 

 

Affiliate program