Doprava GLS PickUp jen 59,- Kč, nad 1500,- doprava ZDARMA!

Tmavé kruhy a váčky pod očima

Chcete, aby začalo ráno s krásným vzhledem a dobrou náladou? Podle statistik je téměř 80% žen po 25. roku života nespokojeno s tím, jak vypadá první hodiny po ranním probuzení! A hlavní příčinou nespokojenosti - unavený vzhled a váčky pod očima, které automaticky zvyšují věk.

Pokožka okolo očí je až 3x tenčí než na zbytku obličeje. Má výrazně méně mazových a potních žláz, pleť tak velice snadno může ztrácet vodu. Proto se právě zde nejdříve projeví dehydratace, nemoc a stres, ale třeba i probdělá noc. Na očním okolí se náš životní styl odrazí nejdříve.

Příčiny vzniků kruhů a otoků pod očima

Kruhy pod očima jsou častým problémem především v zimním období. Můžeme je sice maskovat nejrůznějšími líčidly, příčinu vzniku kruhů pod očima však tím nevyřešíme. Reflexní zóny na obličeji nám napoví, že konkrétně kruhy a váčky pod očima znamenají oslabení a přetížení ledvin. Podle tradiční čínské medicíny je od 15. listopadu do 14. února období, kdy jsou nejvíce oslabeny a ohroženy právě ledviny.

Pokud se pod očima tvoří váčky, vypovídá to o velkém oslabení ledvin, které se pravděpodobně neřešilo již několik let. Pro to, abychom měli zdravou pleť a krásné oční okolí, je nutné tělo detoxikovat také zevnitř.

Pokud přistoupíme k detoxikaci organismu, je vhodné podotknout, že u ledvin to nekončí. Podpořit správnou činnost ledvin je jistě krok správným směrem, prvořadá je ale detoxikace tenkého i tlustého střeva a jater. S tou je ale vhodné počkat na jaro, určitě není vhodné detoxikovat játra v zimním období.

diagnostika_obličeje

Péče o oční okolí

Nutno podotknout, že správná péče o oční okolí může dramaticky omladit náš vzhled. A ta korektorem nezačíná. První známky stárnutí se kolem očí objevují již kolem 25. roku věku a okolo třiceti let již pozorujeme jemné vrásky. Vzhledem k tomu, že pleť kolem očí má odlišnou strukturu než pleť obličeje, potřebuje také jinou péči. Vždy volme produkty, které jsou určené přímo na oční partie

Speciální péči bychom tedy měli zapojit již v období, kdy vnímáme první změny v pružnosti pokožky, jistě pak v období, kdy se začínáme líčit. Používání očního krému v mladším věku totiž napomůže k mladistvému vzhledu v pozdějších letech. Prevence je v tomto ohledu základ. Nejlepší péči svému očnímu okolí prokážeme nejen kvalitní kosmetikou, ale také dostatkem spánku, kvalitní stravou a dodržováním pitného režimu.

 

Jak pečovat o oční okolí

  1. Oční krém nanášejte vždy na čistou a důkladně odlíčenou pokožkuPřed aplikací očního krému oči i pleť pečlivě zbavte make-upu a vyčistěte pomocí odličovacích přípravků. Zaručíte tím lepší vstřebávání aktivních složek a zabráníte hromadění látek ve vaší pleti, které generují volné radikály.
  2. Přípravky péče o pokožku kolem očí používejte ráno i večer. Během noci napomáhají regeneraci pleti, ráno zase ochrání pleť před nepříznivými vlivy vnějšího okolí.
  3. Vyberte si správné produkty. Pokud cílíte na redukci prvních známek stárnutí nebo přímo vrásek a jemných linek, stejně jako úlevu od suché pleti, zvolte hutnější konzistenci, která v kůži obnoví hydrataci. Jestli je vaším záměrem omezit otoky očních víček a odstranit vaky pod víčky, zvolte gelovou konzistenci na bázi vody. 
  4. Nedělejte chyby při aplikaci krému. Krém nanášejte pouze na pevné části kolem celého očního okolí (nevynechávejte oblast pod obočím, která je později zodpovědná za ochablé a padající víčko). Pouze pohyblivému očnímu víčku se vyhněte. Od vnějšího koutku lehce vklepávejte přípravek pod spodní víčko směrem k vnitřnímu koutku, od něj potom přes horní víčko až k obočí směrem zpět k vnějšímu koutku. Doteky musí být velmi jemné a lehké, neboť hrubá aplikace krému může vést k vytažení pokožky pod očima, vzniku vrásek a povolené kůže.
  5. Používejte pravidelně pleťové masky určené k péči o oční okolí.
  6. Noste sluneční brýle, ať zbytečně nemhouříte oči a neprohlubujete tím vrásky.

 divka-se-zelenyma-ocima-zakryva-tvar

Jak na váčky pod očima

Jestliže vás po ránu trápí opuchlé oči, první pomocí pro vás budou Hydrogelové polštářky pod oční víčkaPomohou Vám upevnit jemnou pokožku očních víček a učiní ji pružnější. Díky aktivním komponentům mohou polštářky změnit Vaše oči během několika minut. Nejviditelnějšího efektu dosáhnete, pokud polštářky vložíte před aplikací alespoň na 10 minut do lednice. 

Pro pravidelnou péči můžeme doporučit Krém na oční víčka proti vráskám Sheep placenta nebo Liftingový krémový gel na pokožku kolem očí z řady Zhenfei. Napomohou zmírnit oteklost víček, zmírní váčky pod očima i tmavé kruhy. Při pravidelném používání pokožka kolem očí získá pružnost a projasní se.

Pro velmi citlivou pleť je vyvinuta řada Vita Derm. Zklidňující ochranný krém na oční víčka  obsahuje silný hydratační komplex čtyř různých forem kyseliny hyaluronové, regenerační a uklidňující komplexy, jakož i účinný beta-glukan, panthenol a hyaluronát sodný.

Tmavé kruhy pod očima

Stejně jako v případě otoků kolem očí, je v prvé řadě vhodné posílit ledviny.

Pokud hledáte přípravek pro pravidelnou péči o oční okolí, zvolte např. Koncentrovaný oční gel na vrásky Fucoidan nebo Krém na oči s mucinem hlemýžďů. Jedinečné složení těchto produktů je tou správnou volbou, právě pokud se potýkáte s tmavými kruhy pod očima, protože zaciluje na zmírnění stop únavy a zároveň redukuje množství a hloubku vrásek v očním okolí.

Expresní péči vám zajistí Regenerační sérum pro okolí očí.  Sérum můžete použít jednorázově, když potřebujete rychle obnovit tonus pleti a zbavit jí stop únavy. Nebo je lze aplikovat jako kúru po dobu 10-15 dnů pro hloubkovou a celistvou obnovu pleti. Z masek pro oční okolí jsou vhodné např. Křišťálová kolagenová maska na oční víčka z řady Collagen Active a Intenzivní komplex na pokožku kolem očí Tibetan Herbs.  

Jak posílit ledviny

Součástí péče o oční okolí by měla být, jak jsme zmínili již výše, i péče o naše ledviny. Proto je vhodné zařadit do pitného režimu Bylinnou směs Trávy Altaje. Zároveň každý den lepte na oblast ledvin Fytonáplasti Yaoshen forte. Jedinečný doplněk stravy Funkční komplex Zlatý amarantový olej zacílí nejen na činnost ledvin, ale díky vysokému obsahu skvalenu, aminokyselin, argininu a spousty dalších látek také ochrání játra před toxickými látkami. Amarantový olej vám dodá energii a posílí obranyschopnost organismu. A vaše pokožka bude dokonalá!

Vibracni_masazni_pomucka_na_oci_TianDe

Vibrační masážní pomůcka na oči

Tento přístroj vypadá jako brýle. Do města na nákupy si je ale s sebou jistě nevezmete. Co vlastně tato pomůcka umí a pro koho určena?

Jedná se o speciální masážní brýle, které těsně přiléhají na obličej a jemně působí na oči a jejich okolí. Za pomoci pneumatické, vibrační a infračervené (tepelné) masáže působí pomůcka na specifické body, které se nachází v okolí očí. Dokáže tak zlepšit i psychický stav člověka. Vibrační masážní pomůcka uvolňuje svaly okolo očí a pomáhá odbourat napětí. Jemné vibrace stimulují krevní oběh, zmírňují pocit tlaku v očích a zajišťují zdravý spánek. Klidná relaxační hudba poskytuje celkové uvolnění a odpočinek.

Základem jejich účinnosti je orientální akupresurní ozdravná technika - masáž působící na určité bioaktivní body.

Díky vestavěným masážním zařízením se svaly uvolňují, mizí podráždění, řezavá bolest i pocit „písku v očích“. Mnohým dokonce pomáhá od migrén. Vzhled i stav pleti v okolí očí se viditelně zlepšuje. Otoky a váčky pod očima se zmenšují. Obličejové tkáně jsou nasyceny kyslíkem a normalizuje se metabolismus. Pomáhá odstranit únavu očí, přispívá k prevenci krátkozrakosti, přispívá k redukci vrásek a efektivnímu omlazení. Díky uvolňování svalů udržuje vibrační masážní pomůcka krásu a mládí, pomáhá předcházet změnám způsobeným stárnutím pleti v okolí očí, zlepšuje tonus pleti a její pružnost.

Na oblast očí působí hned třemi způsoby najednou:

  • Pneumatická masáž působí na speciální body v oblasti očí a spánků pomocí stlačování a uvolňování tlaku vzduchu. Tím se urychluje mikrocirkulace a výměnné procesy v tkáních, normalizuje se tonus pleti a uvolňuje se oční napětí.
  • Vibrační masáž působí na speciální body v oblasti očí a spánků pomocí vibrací. Tím se obnovuje a zlepšuje funkce očí, snižují se otoky, pleť kolem očí se stahuje a vypadá mladší.
  • Infračervená neboli tepelná masáž. Má tepelný účinek, napomáhá mikrocirkulaci. Příjemné teplo skvěle doplňuje proceduru a zvyšuje její účinnost. Jemné nahřátí uvolňuje mimické a oční svaly. Tato funkce je zejména vhodná, potřebujete-li odbourat nervové a fyzické napětí a maximálně se uvolnit.

Bezpodmínečným plusem masáže je audioterapie. Díky této zabudované funkci si můžete vybrat relaxační melodii se zvuky přírody nebo si stáhnout vlastní, která vám pomůže uvolnit se a získat z procedury příjemný zážitek.

Dobře poslouží těm, kteří vystavují oči dlouhodobé zátěži, tráví mnoho času u počítače nebo za volantem, pracují pod tlakem a špatně spí.

Je přeci lepší problémům předcházet, než s nimi později bojovat. 

 

Affiliate program