15. listopadu - 14. února: Posílení energie ledvin - aneb řešení únavy, padání vlasů, neplodnosti a dalších problémů

Podle tradiční čínské medicíny je v ledvinách skrytá naše životní síla. Z lékařského pohledu filtrují ledviny krev a vytvářejí moč, a tak zbavují tělo odpadních látek. Dále hrají klíčovou úlohu v regulaci krevního tlaku a hospodaří s vodou a se solí.

Trápí vás padající vlasy, nadměrná únava? Máte kazivé zuby? Nebo nemůžete otěhotnět? Podle TČM za těmito problémy stojí právě oslabená dráha ledvin. Připravili jsme pro vás recept, ve kterém se dozvíte jaké produkty používat, abyste ledviny posílili. Využít je můžete preventivně, ale i v případě stávajících problémů. 

Máme-li slabé ledviny, pak se to často neprojevuje přímo na ledvinách, ty si svou energii ponechávají pro sebe, ale můžou se příznaky objevit
na přidružených orgánech. Klasickými barometry síly ledvin jsou 
kvalita kostí, zubů a vlasů.

Mezi základní příznaky oslabení ledvin patří:

 • padání vlasů, lámající se, matné vlasy
 • neplodnost, výtok z pochvy, poruchy menstruace, potraty
 • tmavé váčky pod očima, otoky
 • lámavé kosti, problémy se zuby, odhalování krčků zubů
 • zhoršený sluch, šumění v uších.
 • bolesti ve spodní části zad
 • problémy při močení, záněty močového měchýře
 • odpor k zimě, časté zívání
 • problémy s koleny, plísně na nohou
 • krvácení z nosu, sucho v nose.


Pokud chceme podpořit činnost ledvin, případně vyřešit i nějaký ten problém, je vhodné absolvovat podpůrnou kúru za pomocí bylinných směsí, fytonáplastí a potravinových doplňků.
Vhodná je také úprava jídelníčku.

JAK POSILIT ČINNOST LEDVIN?

Po celou dobu podpůrné kúry, která trvá 4 týdny, užívejte Funkční komplex Zlatophyt - 1 kapsli denně.
Zlatophyt obsahuje extrakt ze zlatobýlu, libečku, omega aktiv komplex na podporu činnnosti ledvin. Prášek z mořské řasy obsahuje fukoidan a jód, podporuje pružnost cév. Vitamín K2 pomáhá chránit před usazováním vápníku v ledvinových tkáních.

1. A 3. TÝDEN

Každý den lepte na oblast ledvin Fytonáplasti Yaoshen forte. Před použitím náplastí je potřeba pokožku pečlivě očistit nejlépe přípravkem s lihem (např. Alpou). Rozstřihněte náplast podélně a nalepte ji na oblast ledvin. Body se nacházejí v oblasti kříže ve vzdálenosti asi 3-5 cm zleva a zprava od páteře. Po 8 hodinách je vhodné fytonáplast odstranit. Náplasti jsou nasáklé aktivním roztokem z rostlinných extraktů. Náplast nelepte na otevřené rány nebo zanícenou kůži.

V tomto období pijte každý den Ledvinový čaj - 1 šálek denně, nejlépe v odpoledních hodinách. Byliny přispívají ke zdraví močového
ústrojí a zvyšují obranyschopnost organismu.

2. A 4. TÝDEN PAUZA

V tomto období užívejte pouze Funkční komplex Zlatophyt.

 

DOPORUČUJEME:

Pokud už řešíte nějaký problém s ledvinami, doporučujeme užívat ještě Funkční komplex Glutathione  nebo Funkční komplex Vital Fucoidan jednu tobolku denně. A pak Ženšen a mateří kašičku 1 kapsli denně při jídle po dobu 2-3 týdnů. Doplňky stravy jsou kompatibilní mezi sebou s časovým odstupem 30 minut.

Doplňky stravy na posílení organizmu je vhodné užívat v průběhu celého roku. Nejvyšší účinnosti dosáhnete, pokud zvolíte doplňky stravy zaměřené na jednotlivé oblasti těla podle orgánového pentagramu. 

  Ledviny, močový měchýř    15.11. - 14.2.
  Játra a žlučník    15.2. -.14.5.
  Srdce, tenké střevo   15.5. - 14.7.
  Slezina-slinivka   15.7. - 14.9.
  Plíce, tlusté střevo   15.9. - 14.11.


BEDERNÍ PÁS

Každý den trvání kúry používejte Pás s bodovou turmalínovou vrstvou (kód 30126), nejlépe v odpoledních hodinách. Pomáhá snížit lokální napětí v oblasti bederní páteře, pánve a podbřišku. Přispívá ke zlepšení krevního oběhu, vyvolává subjektivní pocit tepla v bederní oblasti.

POUŽITÍ: Na bedra přiložte vlhký ubrousek, na který upevníte pás. Po 15-20 minutách začnete cítit teplo. Doba nošení stanovuje individuálně, ale neměla by přesáhnout 2 hodiny denně.

Na místech, kde byly aplikovány výrobky s bodovou turmalínovou vrstvou, se může objevit zčervenání kůže a pocit pálení. Toto je normální průvodní jev. Po ukončení aplikace vymizí do třech až čtyř hodin. Výrobky obsahující turmalín je třeba zpočátku nosit jen několik minut a postupně zvyšovat dobu použití. Dlouhodobě je možné je nosit dle potřeby a individuálně regulovat délku použití.

Tip: Pro intenzivní působení turmalínu pokožku před nasazením bederního pásu omyjte tělovou solí, využijte např. Tělovou sůl Zelený čaj.

CO LEDVINÁM PROSPÍVÁ:

 • luštěniny, kořenová zelenina (mrkev, celer, petržel, fenykl, červená řepa),
 • kysané zelí, jáhly, pohanka, rýže, sezamové a lněné semínko vařené,
 • pečené a dušené potraviny,
 • bylinné čaje – které obsahují bylinky jako kopřiva, celík zlatobýl, jalovec, vřes, bříza nebo speciální bylinné směsi na posílení ledvin,
 • teplo, klidné a nestresující prostředí, mírný pohyb, procházky na čerstvém vzduchu.


Velmi důležité je omezit kyselinotvorné potraviny jako káva, černý čaj, bílý chléb, sušenky, sladkosti. Místo kávy je vhodné pít cikorku, tzv. melta
výborně tělu posloužíme také polévkami, vývary a obilninovými kašemi, které zahřívají tělo.

Močový měchýř je energeticky aktivní v době 15:00 – 17:00 hodin. Čas ledvin je mezi 17. - 19. hodinou.
Proto bychom po 17 hodině neměli ledviny přetěžovat těžkým jídlem, alkoholem nebo nadmírou tekutin. Také bylinné čaje je dobré pít pouze
do této doby.

Náš tip:
Nemáte moc času na přípravu jídla? Využijte zdravé a rychlé svačinky od TianDe: Kysel s vlochyní a borůvkou  a Pektinový kysel s rakytníkem a jablkem.

Affiliate program