Bradavice

Najdete je na každém nose ježibaby, ale i jinde, kde byste je ani nečekali. Jedno mají společné – nikomu se nelíbí a všichni by se jich nejraději hned zbavili.

Bradavice jsou úporným virovým onemocněním, nejčastěji získaným na místě větší koncentrace lidí ve vlhkém prostředí. Bradavice je dobré začít řešit co nejdříve, od prvních příznaků.

Bradavice postihují až deset procent populace. Inkubační doba bradavic se pohybuje od několika týdnů až po měsíce.

CO MŮŽE POMOCI?

 • přezůvky na koupalištích, saunách apod.
 • posílení imunity
 • nedotýkat se bradavic jiných osob
 • solné koupele
 • přírodní dezinfekce
 • rostlinné přípravky

JAK NA TO?

Nejčastěji se s nimi setkáme na bazénech, ve veřejných sprchách, ale i v prostorách, kde se často pohybujeme bosí, jako v sauně, šatně sportovního zařízení nebo na jiných frekventovaných a vlhkých místech. Proto dbejte na prevenci a používejte přezůvky. Když už víte, že bradavici máte, neházejte hned flintu do žita. Léčba bradavic je obtížná, ale není nemožná. Bradavice a jejich šíření je velmi blízce spojené i s imunitním systémem. Proto ho neváhejte posilovat. Pokud i tak nějakou bradavici objevíte, zahajte léčbu co nejdříve.

Při častém výskytu bradavic ale rozhodně nepodceňujte návštěvu lékaře, případně imunologické vyšetření, které může odhalit podstatu problému.

 1. ALUNIT
  Postižené místo potírejte min. třikrát denně roztokem Alunitu (kód 30101). Roztok si jednoduše uděláte tak, že do nádoby dáte 50 ml teplé vody a alunit po dobu 1-2 minut budete namáčet. Poté vezměte vatovou tyčinku např. Bambusové tyčinky TianDe (kód 90168), namočte ji do roztoku a potírejte bradavici.

  Přírodní krystal minerální soli, který má stahující a dezinfekční účinky.
 2. SOLNÉ KOUPELE
  Každý večer použijte Solnou koupel na nohy Čajovníkový strom (kód 41320). Namočte nohy na 10 minut do lázně. Nohy poté osušte.
 3. HADÍ TUK
  Na suchou pokožku pak naneste Preventivní krém na nohy s hadím olejem (kód 41106). Kafr a borneol ve složení krému působí jako mírné lokální antiseptikum a anestetikum.

ZE ZKUŠENOSTÍ ZÁKAZNÍKŮ

"Každý večer jsme natírali bradavice Slavitonem (kód 44402) a přikládali náplast, aby se nesetřel a mohl působit celou noc. Nebylo to hned - chtělo to trpělivost, ale po třech měsících se bradavice začaly zmenšovat až úplně zmizely."

Heřmánek, vilín, třezalka, rozmarýn, mentol aj. ve složení přípravku mají antiseptické vlastnosti.

Affiliate program