Ledviny

Každou ledvinou proteče za minutu více než litr krve – celkem asi 1700 litrů denně. Celkový tělesný objem krve (4 až 5 litrů) proteče ledvinami každé dvě minuty.

Nemocné ledviny většinou nebolí, ale jejich oslabení se projevuje mnoha relativně nenápadnými příznaky. Někteří lidé s onemocněním ledvin mívají otoky, někteří mají vysoký krevní tlak, jiní mají bolesti v boku, problémy s močením a výjimečně se objeví i krev v moči.

Nečekané příznaky

Podle tradiční čínské medicíny je v ledvinách skrytá naše životní síla. A protože náš organismus je neoddělitelně propojen, existují příznaky, které bychom u oslabení ledvin možná nečekali, ale je důležité vzít v potaz jejich závážnost.

Pokud ledviny nepracují správně, v těle se hromadí odpadní látky. Typickými příznaky zaneseného organismu jsou únava a celková slabost, nechutenství, otoky či svalové křeče. Únava, nekvalitní spánek a problémy s koncentrací často souvisí s nedostatečným fungováním ledvin.

Mnoho lidí s onemocněním ledvin se potýká se suchou a svědící kůží. Příčinou těchto obtíží je často neschopnost ledvin udržet přiměřenou hladinu vápníku a fosforu v krvi.

Další příznaky oslabení ledvin:

 • Padání vlasů, suché a lámavé vlasy
 • Kruhy a otoky kolem očí
 • Problémy se sluchem
 • Bolesti kolen
 • Zubní kazy
 • přibírání na váze kvůli zadržování vody v těle 

Neplodnost a problémy s ledvinami  

Máme-li oslabené ledviny, pak se to často neprojeví přímo na ledvinách, ty si svou energii ponechávají pro sebe, ale příznaky se prvně objeví na přidružených orgánech. A plodnost podle TČM bývá důkazem toho, zda ledviny fungují tak, jak mají.

Ledviny považuje čínská medicína za jeden z nejdůležitějších orgánů těla. V ledvinách se uchovává vrozená životní síla a hmota z níž se člověk rodí a žije, a díky níž plodí další potomky. Proto se ledvinám říká také prenatální zaklad člověka.

Zjednodušeně řečeno, pokud není v dráze ledvin dostatek energie, nemůžeme ani zplodit potomka. Žena bud vůbec ani neotěhotní, anebo těhotenství zaniká. Žena totiž vyčerpá již tak vyčerpanou energii ledvin a nemůže ji předat svému dítěti. U mužů se energie ledvin projevuje kvalitou spermatu a to, do jakého věku jsou schopni mít ještě děti.

těhotná žena s partnerem drží bříško

V současné době se udává, že pětina párů v ČR je neplodných.

Jak ledvinám pomoci?

Jednou zničená ledvinová tkáň nemá schopnost obnovy funkce, a chronická nedostatečnost funkce ledvin je proces nevratný. Proto je důležité dbát na zdraví tohoto orgánu zejména preventivně. 

 • Na ledviny má neblahý vliv dlouhodobé užívání léků na tišení bolesti. Naučte se ji řešit i jinými způsoby. Vhodnou alternativou jsou fytonáplasti Wutong.
 • Dbejte na pitný režim – hlavní část by měla tvořit čistá voda. Pokud chcete zjistit orientační množství vody, které byste měli denně za normálních okolností vypít, snadno jej spočítáte podle jednoduchého vzorce: váha v kg x 0,035 = denní potřeba tekutin v litrech.
 • Ledviny oslabuje prochladnutí, proto se dostatečně oblékejte.
 • Ledvinám škodí alkohol, kouření, obezita i stres
 • Nepřehánějte to s bílkovinami (doporučuje se 0,8 g na kilogram váhy). Snažte se v jídelníčku omezit sůl (maximálně 6 g denně, tedy asi jedna lžička) a cukr (doporučuje se maximálně 50 g denně, což je pět kostek).
 • Celkově posilujte imunitu. Dbejte především na dostatečný přísun vitaminu C.

Byliny na podporu ledvin

TianDe má ve svém sortimentu produkty, které slouží pro podporu ledvin, ať už se jedná o bylinnou směs Trávy Altaje, která obsahuje byliny sesbírané, jak název napovídá na Altaji (v jednom z nejčistších míst na planetě). Byliny jsou kombinovány dle receptur TČM a jsou zpracovávány za sníženého tlaku a při optimální teplotě tak, aby byla zachována jejich vysoká efektivita.

Dalším pomocníkem je tělová náplast Yaoshen forte. Jedná se o náplast, která má ve svém základu extrakty a esenciální oleje rostlin, které pozitivně ovlivňují činnost ledvin. 19 aktivních složek se postupně uvolňují do organismu a zde cíleně působí. Jednou z hlavních výhod transdermální terapie je skutečnost, že účinné látky se dostávají tam, kde jsou potřeba, aniž by zatěžovaly trávicí soustavu. Více si můžete přečíst v článku o náplastech TianDe.

Když jsou ledviny v pořádku a mají hodně energie, tak se cítíme odpočatě, vitálně, jsme ohební a naše páteř i klouby jsou pořádku. Vypadáme mladě i ve vyšším věku, máme husté vlasy, které předčasně nešedivějí, ženy mají pravidelný menstruační cyklus a muži se cítí v plné síle. Takže je tu další důvod, proč se zamyslet nad svým životním stylem. Určitě si  dopřejte dostatek spánku, tekutin, správné jídlo, odpočinek i pobyt v přírodě. A radujte se z nově nabyté energie.

 TianDe pro ledviny -Yaoshen a Trávy Altaje

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení