Jak fungují náplasti proti bolesti

V každé době měla civilizace své způsoby jak se vypořádat s bolestí, která patří od pradávna k lidskému životu. Moderní medicína v naší kultuře nabízí snadnou pomoc - analgetika ve formě tablet. Jak ale působí? Léky proti bolesti zpravidla pouze snižují bolestivost tím, že redukují nervové vzruchy, které signalizují bolest v mozku a nervovém systému. To znamená, že problém stále přetrvává, pouze jej dočasně přestáváme pociťovat. 

Transdermální absorpce

Stále více známou alternativou jak potlačit bolest, jsou náplasti proti bolestiJedná se o velmi účinnou metodu, při které jsou látky vstřebávány největším orgánem našeho těla - naší pokožkou. 

Pokožka má mnoho funkcí. Kromě regulace teploty a detoxikace, je nejdůležitější bariérová funkce. Ve skutečnosti ale pokožka není zcela nepropustná. Mnoho látek prochází přes póry a potní žlázy a promíchávají se se sekrecí mazových žláz. Z vnějšího povrchu kůže se tak látky dostávají do lymfy, cévního systému a následně až do krevního oběhu.

Je to právě pórovitá povaha kůže, s miliony drobných otvorů, která umožňuje nejen potu a dalším toxinům z organismu uniknout, ale také umožňuje absorpci některých látek do organismu. Jedním z příkladů tohoto jevu je skutečnost, že osobě, která pravidelně používá v podpaží deodorant s obsahem hliníku, ukáže test obsah hliníku v moči.

Kůže může látky stejně tak vylučovat jako přijímat. Prochází-li látka z vnějších vrstev pokožky do lymfy, cévního systému a následně do krevního oběhu, hovoříme o transdermální absorpci (z latinského trans - přenos a derma - kůže).

stavba kůže

Výhody transdermální terapie:

Blízkou provázanost pokožky a vnitřních orgánů lidé odhalili již před mnoha staletími. Nicméně i vědci dnešní doby potvrdili, že mnoho různých látek má schopnost pronikat do těla přes povrch pokožky, a to včetně látek, které pomáhají tělu vyrovnávat se s různými neduhy. A právě tohoto principu využívá transdermální terapie, na které jsou postaveny náplasti TianDe.

Tento způsob dodávání účinných látek tělu má oproti jiným mnoho výhod. Prostřednictvím pokožky do těla proniká až 80% účinných látek. Pro srovnání, tablety a prášky jsou schopny do cílového místa dodávat pouze asi 50 % účinných látek v nich obsažených, zbytek ztrácí svoji účinnost při průchodu trávicím traktem.

Způsob zásobování organismu přírodními složkami prostřednictvím kůže umožňuje rychle a bezbolestně dopravit účinné složky na potřebné místo bez toho, aby způsobily vedlejší účinky a přetěžovaly tím další orgány, jako jsou například ledviny, játra a trávicí trakt (na které především působí léčebné preparáty).

Tradi%C4%8Dn%C3%AD%20%C4%8D%C3%ADnsk%C3%A1%20medic%C3%ADna

Co jsou fytonáplasti?

Slovo Fyto - což je první část složeného slova - má význam rostina. Fytonáplast je náplast, která je nasycena aktivními složkami rostlinných výtažků, éterických olejů a pryskyřice. Éterické oleje a další rostlinné složky působí na organismus cíleně, bez vedlejších účinků na trávicí trakt a centrum naší imunity - střevní trakt. Fytonáplasti představují potlačení bolesti a současně řešení její příčiny. Nástup účinku u náplastí je sice pozvolný, ale působí ještě dlouho i po úplném odstranění náplastí. 

Bylinné náplasti proti bolesti s cíleným působením pocházejí z Číny. Mnohem později se podobné prostředky objevily v západních zemích. Čínská medicína je jednou z nejstarších na světě. Po staletí léčitelé hromadili nenahraditelné poznání o účincích různých bylin na lidský organismus, o jejich roli při léčbě různých chorob a jejich předcházení. Od pradávna v čínské lidové medicíně léčitelé za pomocí bylinných obkladů léčili různé nemoci a dosahovali tak neuvěřitelných výsledků. A právě na základě těchto dávných znalostí a praktik byly vytvořeny přírodní prostředky – fytonáplasti, které představují pohodlnější a vysoce účinnou variantu bylinných obkladů ve formě náplastí.

Podle východní medicíny tělem procházejí meridiány a biologicky aktivní body, na které můžeme působit a aktivovat tak svou životní energii, pomoci organismu navrátit pocit harmonie a síly. 

Fytonáplast působí na organismus cíleně: pro zvýšení účinnosti se doporučuje nalepit náplast na oblast nepohodlí. Další možností je ale také současné působení na biologicky aktivní body a na místo projekce orgánu, který zamýšlíme regenerovat. Tohoto přesného zacílení je možné využít při znalosti akupunkturních bodů na těle.

fytonáplasti TianDe

Jaké jsou fytonáplasti TianDe?

  • snadno se používají: nalepíte a zapomenete na ně
  • přírodní aktivní složky působí cíleně
  • jsou bez vedlejších účinků na trávicí ústrojí
  • zajišťují postupné uvolňování účinných přírodních složek po dlouhou dobu
  • lepí se přímo na postižené místo
  • představují možnost rychlého odstranění v případě individuální nesnášenlivosti
  • nešpiní oblečení 

 Objevte znovu radost z pohybu díky síle léčivých bylin ve fytonáplastech TianDe, které jsou oblíbené nejen pro pohodlné použití, ale především pro svou účinnost.

Affiliate program