Jak fungují náplasti proti bolesti

V každé době měla civilizace své způsoby jak se vypořádat s bolestí, která patří od pradávna k lidskému životu. Moderní medicína v naší kultuře nabízí snadnou pomoc - analgetika ve formě tablet. Jak ale působí? Léky proti bolesti zpravidla pouze snižují bolestivost tím, že redukují nervové vzruchy, které signalizují bolest v mozku a nervovém systému. To znamená, že problém stále přetrvává, pouze jej dočasně přestáváme pociťovat. 

Transdermální absorpce

Stále více známou alternativou jak potlačit bolest, jsou náplasti proti bolestiJedná se o velmi účinnou metodu, při které jsou látky vstřebávány největším orgánem našeho těla - naší pokožkou. 

Pokožka má mnoho funkcí. Kromě regulace teploty a detoxikace, je nejdůležitější bariérová funkce. Ve skutečnosti ale pokožka není zcela nepropustná. Mnoho látek prochází přes póry a potní žlázy a promíchávají se se sekrecí mazových žláz. Z vnějšího povrchu kůže se tak látky dostávají do lymfy, cévního systému a následně až do krevního oběhu.

Je to právě pórovitá povaha kůže, s miliony drobných otvorů, která umožňuje nejen potu a dalším toxinům z organismu uniknout, ale také umožňuje absorpci některých látek do organismu. Jedním z příkladů tohoto jevu je skutečnost, že osobě, která pravidelně používá v podpaží deodorant s obsahem hliníku, ukáže test obsah hliníku v moči.

Kůže může látky stejně tak vylučovat jako přijímat. Prochází-li látka z vnějších vrstev pokožky do lymfy, cévního systému a následně do krevního oběhu, hovoříme o transdermální absorpci (z latinského trans - přenos a derma - kůže).

stavba kůže

Výhody transdermální terapie:

Blízkou provázanost pokožky a vnitřních orgánů lidé odhalili již před mnoha staletími. Nicméně i vědci dnešní doby potvrdili, že mnoho různých látek má schopnost pronikat do těla přes povrch pokožky, a to včetně látek, které pomáhají tělu vyrovnávat se s různými neduhy. A právě tohoto principu využívá transdermální terapie, na které jsou postaveny náplasti TianDe.

Tento způsob dodávání účinných látek tělu má oproti jiným mnoho výhod. Prostřednictvím pokožky do těla proniká až 80% účinných látek. Pro srovnání, tablety a prášky jsou schopny do cílového místa dodávat pouze asi 50 % účinných látek v nich obsažených, zbytek ztrácí svoji účinnost při průchodu trávicím traktem.

Způsob zásobování organismu přírodními složkami prostřednictvím kůže umožňuje rychle a bezbolestně dopravit účinné složky na potřebné místo bez toho, aby způsobily vedlejší účinky a přetěžovaly tím další orgány, jako jsou například ledviny, játra a trávicí trakt (na které především působí léčebné preparáty).

Tradi%C4%8Dn%C3%AD%20%C4%8D%C3%ADnsk%C3%A1%20medic%C3%ADna

Co jsou fytonáplasti?

Slovo Fyto - což je první část složeného slova - má význam rostina. Fytonáplast je náplast, která je nasycena aktivními složkami rostlinných výtažků, éterických olejů a pryskyřice. Éterické oleje a další rostlinné složky působí na organismus cíleně, bez vedlejších účinků na trávicí trakt a centrum naší imunity - střevní trakt. Fytonáplasti představují potlačení bolesti a současně řešení její příčiny. Nástup účinku u náplastí je sice pozvolný, ale působí ještě dlouho i po úplném odstranění náplastí. 

Bylinné náplasti proti bolesti s cíleným působením pocházejí z Číny. Mnohem později se podobné prostředky objevily v západních zemích. Čínská medicína je jednou z nejstarších na světě. Po staletí léčitelé hromadili nenahraditelné poznání o účincích různých bylin na lidský organismus, o jejich roli při léčbě různých chorob a jejich předcházení. Od pradávna v čínské lidové medicíně léčitelé za pomocí bylinných obkladů léčili různé nemoci a dosahovali tak neuvěřitelných výsledků. A právě na základě těchto dávných znalostí a praktik byly vytvořeny přírodní prostředky – fytonáplasti, které představují pohodlnější a vysoce účinnou variantu bylinných obkladů ve formě náplastí.

Podle východní medicíny tělem procházejí meridiány a biologicky aktivní body, na které můžeme působit a aktivovat tak svou životní energii, pomoci organismu navrátit pocit harmonie a síly. 

Fytonáplast působí na organismus cíleně: pro zvýšení účinnosti se doporučuje nalepit náplast na oblast nepohodlí. Další možností je ale také současné působení na biologicky aktivní body a na místo projekce orgánu, který zamýšlíme regenerovat. Tohoto přesného zacílení je možné využít při znalosti akupunkturních bodů na těle.

fytonáplasti TianDe

Jaké jsou fytonáplasti TianDe?

  • snadno se používají: nalepíte a zapomenete na ně
  • přírodní aktivní složky působí cíleně
  • jsou bez vedlejších účinků na trávicí ústrojí
  • zajišťují postupné uvolňování účinných přírodních složek po dlouhou dobu
  • lepí se přímo na postižené místo
  • představují možnost rychlého odstranění v případě individuální nesnášenlivosti
  • nešpiní oblečení 

 Objevte znovu radost z pohybu díky síle léčivých bylin ve fytonáplastech TianDe, které jsou oblíbené nejen pro pohodlné použití, ale především pro svou účinnost.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení