Naslouchejme svému tělu - pentagram

Znáte člověka, který je rád nemocný? Možná vás napadnou vaše děti, které se těší z toho, že nemusí do školy. Ale obecně platí, že jsme všichni rádi vitální, plni sil a energie. A pokud jsou vaše děti opravdu nemocné, také se chtějí uzdravit co nejdříve.

Na nemoc se často díváme jako na svého nepřítele, který nás chce porazit a omezuje nás v každodenních povinnostech. A to nemluvě o zhacení chvilek, které bychom mohli věnovat také sami sobě. Pro člověka, který svému tělu nenaslouchá, je nemoc opravdu nepřítelem a těžkým soupeřem. Ale může to být i jinak!?

Naslouchejte sami sobě

Zažili jste také někdy to, že vaše tělo vysílalo signály, že máte zvolnit? Že si třeba máte odpočinout, trochu se zregenerovat? A jak často si říkáte, že nějaký kašlík, nebo bolest zad vás přece nemůže porazit? Nemoc je pak jen informace vašeho těla, že nejste dobrým posluchačem.

Pokud se naučíte naslouchat svému tělu, můžete se ptát: Co je vlastně příčinou nemocí? Kdy přichází? Není nemoc spíše volání organismu o pomoc? Jak jsou různé orgány mezi sebou provázány? Jak správně detoxikovat tělo a každý orgán?

 pentagram

Obrázek 1 - pět základních, „mateřských“ orgánů

Psychosomatika

Možná jste už zaslechli výraz „psychosomatika“. Není to jen módní slovo. Pokud ho správně pochopíme, můžeme také lépe porozumět svým pocitům a nemocem. A také tomu, jak se uzdravit svépomocí.

Psychosomatika jako pojem má svůj původ ve starověké řečtině a je to vlastně sloučení dvou slov: „psyché“ - duše a „soma“ - tělo. Psychosomatika se zabývá souvislostmi mezi tělesným stavem a duší (chcete-li psychikou) i vlivy životního prostředí. Poukazuje na skutečnost, že banální i vážné nemoci mohou mít svou příčinu ve stresu, v neuspořádaných vztazích, přetíženosti.”

Dnes svá těla zatěžujeme mnoha různými způsoby a nerovnováha mezi tělem a duší se stále zvětšuje – nezdravá strava, špatné dýchání, skoro žádný pohyb, sedavé zaměstnání, stresy, deprese apod. Našli jste se v tom? Kudy z toho ven?

Detoxikace těla

Odborníci tvrdí, že se vlastně naše tělo snaží psychiku chránit, takže upozorňuje různými tělesnými příznaky na to, abychom se zastavili, zvolnili, své vztahové problémy vyřešili nebo dokonce i změnili některé postoje a životní styl.

Samozřejmě existují složky a okolnosti, které ovlivnit nemůžeme, jako naši genetickou výbavu, či dobu, ve které žijeme. Ale tělo je dokonale vymyšlené a všechny systémy v něm jsou vzájemně propojené a pokud mu jen trošku pomůžeme, dokáže se vypořádat s mnoha problémy či nedostatky.

Provést detoxikaci celého těla je dlouhodobý proces. Zbavte se představy, že na jaře budete chvíli pít čaj z ostropestrce mariánského a tím máte detoxikaci jater za sebou. Nejlepší je samozřejmě provádět detoxikaci denně. To znamená omezit počet škodlivin, které vkládáme do těla, vyhýbat se stresům, hněv vyměnit za lásku. Občas si zazpívat, zatančit, proběhnout se bosí po trávě, dát si pár dní půst, jíst víc zeleniny a méně hamburgerů a mít se přiměřeně rádi.

Samozřejmě, že nějakou podporu při detoxikaci potřebujeme. Proto má pro vás TianDe několik produktů, které při očistě těla pomáhají. Například detoxikační náplasti TianDe jsou vynikající a velmi účinné při odstraňování toxinů z těla.

Detoxikace orgánů v souladu s tělem

Podle tradiční čínské medicíny se, velice zjednodušeně řečeno, náš organismus skládá z pěti základních, „mateřských“ orgánů, ke kterým jsou pak přiřazeny další dceřiné orgány. Např. mateřský orgán JÁTRA má dceřiný orgán ŽLUČNÍK a dále pod něj spadají např. oči, nervový systém, nadledvinky atd.

Jak jsou které orgány spojeny a kdy je dobré jim věnovat zvýšenou pozornost, to najdete na pentagramu výše.

Pokud je jeden orgán oslaben, tak oslabí celou skupinu, resp. celý orgánový okruh. Naše problémy tak ve skutečnosti mohou upozorňovat na zdánlivě nesouvisející zatížený orgán:

  • Když se nám zhorší sluch, padají nám vlasy máme se zaměřit na ledviny.
  • Bolí nás klouby, nemůžeme otěhotnět? Věnujme se opět ledvinám.
  • Trápí nás únava, jsme bez energie? Co tak podpořit činnost jater?
  • Budíme se v noci mezi druhou a třetí hodinou? Stejně tak ekzémy, lupénka, alergie? Vše souvisí s mateřským orgánem játry.

Pokud chceme, aby naše tělo nestrádalo a fungovalo, jak má a vše prostě běželo jak na drátkách, můžeme preventivně ulevit základním orgánům (ve správnou dobu), a tak předejít onemocněním. Předcházení nemocem je samozřejmě jak levnější, tak účinnější než léčení nemocí.

Jak na to, se můžete dozvědět v jednotlivých receptech, které jsme pro vás připravili a jsou k dispozici právě na našem e-shopu TianDe

Nemocem předcházejte

Je jasné, že když na vás dítě zkusí utrápené oči se slovy „bolí mě bříško“, můžete se nad ním slitovat a ten jeden den ho ze školy omluvíte. Pokud ale jde o opravdovou nemoc, nečekejte až onemocníte vy, nebo vaše děti! Chcete přece pro sebe i svou rodinu to nejlepší, tak raději nemocem předcházejte. TianDe je v tom s vámi.

 

Vaše Kateřina Pokorná

Affiliate program