Jarní detoxikace

Jistě jste už někdy slyšeli o očistě neboli detoxikaci organizmu, a snad také víte, že je vhodné přistoupit k ní vícekrát za rok. Jako ideální se nabízejí období jara a podzimu. Detoxikací se tělo zbavuje škodlivých látek, které se v něm usadily a mohou poškozovat naše zdraví i různé tělesné funkce.

Náš organizmus je vybaven řadou samočisticích funkcí, které obstarávají zejména kůže, játra a ledviny, jenže potřebuje i naši spolupráci. Například odlehčení jídelníčku s vyšším množstvím ovoce a zeleniny, kvalitní a dostatečný pitný režim, pohyb, ale i klid na jídlo a odpočinek. To všechno při očistných procesech pomáhá, stejně jako nejrůznější účinné látky v čele se staletími prověřenými bylinkami.

Jak správně nastavit podzimní detoxikaci?

Detoxikaci jako takovou je vhodné rozdělit do dvou fází. Nejprve projít přípravou, ve které se cílí na trávení. Naše zdraví začíná v trávicím traktu, a proto je nutné začít zde. Kromě výše zmiňované úpravy jídelníčku, pitného režimu a tělesné aktivity, je vhodné také zvolit správné doplňky stravy. Do první etapy detoxikace organismu , která by měla trvat 1 měsíc, je možno zařadit tyto produkty:

1. EXTRAKT Z LISTU OŘEŠÁKU KRÁLOVSKÉHO

Extrakt z listů ořešáku královského - TianDe

 

Výtažek z listů ořešáku královského je vynikajícím přípravkem pro všeobecné čištění těla s antiparazitickými vlastnostmi. Obsahuje taniny, flavonoidy, velké množství vitaminu B1, který je nezbytný pro zlepšení práce srdce, vitamíny C a P, tj. antioxidanty posilující strukturu krevních stěn, minerální soli, éterický olej. Ořešák současně příznivě ovlivňuje přirozenou obranyschopnost a odolnost organismu a metabolismus lipidů.

Houba Shiitake je východní symbol dlouhověkosti, posiluje imunitu těla a snižuje hladinu cholesterolu v krvi. 

Doporučené užívání: 1 tableta 3x denně před jídlem = 3 balení na 1 měsíc

 

2. DETOXIKAČNÍ NÁPLASTI

Detoxikační náplasti TianDe

 

Chodidla představují jednu z hlavních cest odvádění potu a toxinů z těla, protože na pokožce chodidel je asi 0,5 milionů potních žláz. Navíc z pohledu Tradiční čínské medicíny jsou na chodidlech soustředěny reflexní zóny, které jsou projekcí všech orgánů a více než 60 aktivních bodů. Účinné látky obsažené ve složení náplasti mají přirozené absorpční schopnosti a silný antioxidační účinek. Zlepšují prokrvení pokožky, odstraňují toxiny. Výsledkem používání náplastí je odbourání únavy a svalového napětí, zlepšení spánku a celkového tonusu organismu.

Doporučené užívání: 15 nocí = 15 balení 

Způsob použití: Náplast lepte na chodidla večer, nejpozději kolem 21 hodiny. Před použitím je třeba nohy umýt mýdlem v teplé vodě. Aby náplast byla maximálně účinná je vhodné provést koupel nohou s přídavkem bylinné soli. Poté nohy důkladně osušte. Náplast připravte nalepením malého sáčku hladkou stranou na lepicí část a poté přilepte na spodní stranu chodidla. Na chodidla si můžete natáhnout ponožky. Doba použití náplasti je 8-12 hodin. Ráno obklad opatrně sejměte, nohy umyjte vodou a mýdlem, použitou detoxikační náplast zlikvidujte.

3. BYLINNÁ SMĚS TIBETSKÝ SBĚR

Bylinná směs Tibetský sběr TianDe

Cenné vlastnosti altajských bylin zachovává inovativní zpracování surovin. Byliny jsou zpracovávány za sníženého tlaku a při optimální teplotě. Filtrační sáčky bylinného čaje, jsou uzavřeny do třívrstvého obalu, to bezpečně uchovává vitamíny, makro a mikroprvky rostlin.

Heřmánek pravý – podporuje normální funkce dýchacího ústrojí, normální trávení, normální stav pokožky, imunitní systém a napomáhá k celkovému zklidnění.
List jahodníku - podporuje normální trávení.
Třezalka tečkovaná – podporuje normální funkce kardiovaskulárního systému, normální funkce žlučníku, normální funkce močových cest, normální stav pokožky, napomáhá k duševní rovnováze a klidnému spánku.
Smil písečný – podporuje normální funkce močových cest (ledvin) a normální funkce jater a žlučníku.
Bříza bělokorá – přispívá k normálnímu trávení, podporuje normální funkce močových cest (ledviny) a normální hladinu cholesterolu v krvi.

Doporučené užívání: 1 šálek denně při jídle po dobu 1 měsíce = 1 balení na měsíc

4. KÁVOVÝ NÁPOJ „ČÍNSKÁ KÁVOVÁ ZRNA“

Kávový nápoj TianDe

 

Tento produkt v České republice nezakoupíte, ale je možné jej objednat v zahraničí. S nákupem vám rádi pomůžeme.

Čínská kávová zrna jsou semena rostliny Cassia tora (zvané Alexandria), která je obzvláště oblíbená v tradiční čínské medicíně. Tato rostlina je ceněna pro své celkově posilující účinky, vysoce kvalitní očištění organismu, příznivé účinky na játra a trávicí trakt. Čínská kávová zrna mají příjemnou neutrální chuť, lehkou kávovou příchuť a aroma. Tento 100% přírodní nápoj pomůže zlepšit vaše trávení a posílí imunitu.

Doporučené užívání: jeden šálek 2x denně cca 15-20 minut po jídle po dobu 15 dnů = 15 balení na 15 dnů

Způsob použití: 1/2 sáčku zalít 200 ml vroucí vody, nechat 15 minut luhovat

 

5. PEKTINOVÝ KYSEL

kysele TianDe

 

Je rosolovitý dezert , většinou se podává studený (často s tvarohem a ovocem), ale může se jíst i teplý. TianDe kysel obsahuje ovesnou vlákninu, která napomáhá očistit tělo, aktivní prebiotický inulin a pektin. Dále obsahuje ty „nejlepší omlazující“ složky: vlochyni, borůvku, zázvor.

Přírodní barviva antokyany jsou silné antioxidanty, které pomáhají chránit tělo před volnými radikály, což znamená, že prodlužují mládí, snížit křehkost kapilár, podporují zdraví očí.
 

Způsob použití: Přidejte 180-200 ml horké vody, důkladně promíchejte, za 2-3 minuty je produkt připraven k použití. 

 
 

Ve druhé etapě je vhodné zacílit na naše játra a zvýšit odolnost organismu.

1. Podpora jater

Plody ostropestřce mariánského obsahují nerozpustnou látku zvanou silymarin, ten je zastoupený až ve 3 až 6 %, který spolu s oleji příznivě působí právě na játra. Obnovuje jaterní tkáň a využívá se tedy pro jejich regeneraci. Toho lze docílit doplňky stravy s extraktem ostropestřce mariánského, výborně poslouží např. Bylinná směs s ostropestřcem mariánským nebo Funkční komplex - Extrakt z plodu ostropestřce mariánského.

2. Antioxidanty

Antioxidanty jsou látky, které neutralizují škodlivé volné radikály a chrání tak tělo před oxidačním poškozením. Chrání buňky před působením volných radikálů tím, že se na ně naváží a neutralizují jejich aktivitu. Některé antioxidanty navíc dovedou poškozené buňky opravit nebo posílit přirozenou obranyschopnost.

Funkční komplex Shousin obsahuje ty nejsilnější antioxidanty: resveratrol a quercetin, stejně jako vitamíny, anthokyany z borůvek a jedinečnou houbu cordyceps, která je na východě považována za nejužitečnější ze všech rostlin rostoucích na zemi. Shousin navíc obsahuje 10 % denní dávky Q10 - zvyšuje duševní aktivitu, normalizuje krevní tlak a aktivuje proces spalování tuků. 

3. Pektin

Pektiny se nacházejí v ovoci a zelenině, ve vyšším množství například v jablkách, hruškách, rybízu či angreštu, a řadí se mezi rozpustné vlákniny. Pektin příznivě působí v žaludku na potravu, která se díky němu správně pohybuje v celém trávicím systémuVláknina je nepostradatelná pro lidské tělo, pomáhá kontrolovat trávení a udržovat tělesnou hmotnost. 

Pektinové kysely TianDe jsou vyráběny podle speciálních receptur a poslouží jako skvělá rychlá svačinka nebo doplněk k hlavnímu jídlu.

TianDe podzim detox

 

 

Affiliate program